Postet nga: masat ndaj coronavirusit

LDK: Tubimi i djeshëm në Prishtinë - demonstrim i tendencës për kapje të shtetit

Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) tubimin e djeshëm të qytetarëve në sheshin "Skënderbeu” në Prishtinë e ka quajtur demonstrim real i tendencës për kapjen ...

Komunat nga të cilat vijnë të infektuarit e sotëm me COVID-19

Sot në Kosovë u shënuan edhe 4 raste të reja në COVID-19 përderisa janë shëruar 22 persona.

Kosova përfiton 100 milionë euro nga Fondi 3 miliardësh i KE-së për COVID-19

Komisioni Europian ka planifikuar që të ndajë një fond prej 3 miliardë eurosh në luftën kundër pandemisë COVID-19. Në mesin e shteteve të cilat do të përfitojnë nga ...

Komuna e Shtimes thirrje qytetarëve t'i ndërpresin vizitat familjare

Komuna e Shtimes u ka bërë thirrje banorëve të saj që t'i ndërpresin vizitat familjare për parandalimin e përhapjes së COVID-19.

Ambasadorja kroate: Vendet e rajonit lirohen nga vendimi i BE-së për kufizim të eksportit të pajisjeve mbrojtëse mjekësore

Ambasadorja e Kroacisë në Kosovë Danijela Barisic ka thënë Ballkanit Perëndimor nuk do të përfshihet në kufizimet e eksportit për pajisje mbrojtëse nga Bashkimi Europian.

Lajçak bisedon me Kurtin e Rakiqin për dialogun dhe masat ndaj COVID-19

I dërguari special i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak, ka thënë se sot ka biseduar me kryeministrin në detyrë, Albin Kurti si dhe ...

FOTO - Pastrimi në Shtëpinë e Bardhë, para se Trump të dalë në konferencë për shtyp

Zëri i Amerikës ka publikuar disa fotografi të bëra nga agjencia e lajmeve Reuters në të cilët shihet se si pastrohet dhoma e konferencave në Shtë...

Gjobat që mund t'i merrni nëse shkelni masat ndaj COVID-19

Qytetarët të cilët nuk respektojnë vendimin e marrë sot nga Ministria e Shëndetësisë për lëvizje vetëm për 90 minuta mund të dënohen ...