Postet nga: masat ndaj coronavirusit

Ferizaj e kalon Prishtinën, komuna e dytë më e prekur në Kosovë

Komuna e Ferizajt është komuna e dytë më e prekur nga coronavirusi në Kosovë me gjithsej 55 raste të konfirmuara deri më tani.

Kryetarët e Anamoravës vendosin për orën policore

Kryetarët e regjionit të Anamoravës, në takimin e mbajtur nën kryesimin e kryetarit të Gjilanit, Lutfi Haziri dhe në koordinim me të gjitha institucionet lokale dhe regjionale, ...

Përfaqësuesit e korit diplomatik të gatshëm për të ndihmuar Kosovën

Kryeministri në detyrë, Albin Kurti, ka pritur në takim një pjesë të korit diplomatik të akredituar në Kosovë.

Itali: 87 mjekë të vdekur në “vijën e parë“ të luftës me coronavirusin

Nga Italia vijnë shifra shprese se shteti i prekur më së shumti nga “armiku i padukshëm” më në fund mund ta ketë kaluar “kulmin“ e pandemisë së coronavirusit.

Arben Vitia e Vjosa Osmani diskutojnë për veprimet pas vendimit të Gjykatës Kushtetuese

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia ka njoftuar se në takimin me kryparlamentaren Vjosa Osmani si dhe nënkryetaren e Kuvendit, Arbërie Nagavci kanë diskutuar për harmonizimin ...

Lirohen edhe 54 persona nga karantina në Prishtinë

Edhe sot ka vazhduar lirimi i 54 personave të cilët kanë rezultuar negativ me Covid 19 në Qendrën e Studentëve në Prishtinë. Kështu duke quar numrin e pë...

Italia planifikon t’i japë fund bllokimit nga coronavirusi

Roma zyrtare regjistroi 525 vdekje të tjera, duke arritur në total 15,887 – më e larta nga çdo vend në botë – megjithatë, kjo shënoi rritjen e saj më të ulët ditore ...

Coronavirus: Pas 25 ditësh zbulohet se Kosova e ka edhe një pajisje testuese

Agjencia e Kosovës për Produkte dhe Pajisje Medicinale ka njoftuar se pajisja RT PCR, e cila mund të shërbejë në rritjen e testimeve për Covid-19, i ë...