Postet nga: komuna e shtimes

Planifikohet ndërtimi i QKMF-së në Shtime

Ministri i Shëndetësisë Arben Vitia dhe kryetari i Shtimes, Qemajl Aliu kanë nënshkruar memorandum bashkëpunimi me komunën e Shtimes për ndërtimin e Qendrë...

Siguria publike e Shtimes dhe sfida për psikologët

Komuna e udhëhequr nga Lëvizja Vetëvendosje këtë vit ka pasur buxhetin më të lartë në historikun qeverisës komunal të Komunës së Shtimes. 

Vështirësitë e prindit për të shkolluar fëmijën me aftësi të kufizuara (VIDEO)

Sabedin Ademaj detyrohet që çdo të hënë dhe të premte ta bëjë rrugën Petrovë – Prizren – Petrovë për ta çuar dhe për ta marrë djalin e ...

I maskuar e me armë  dyshohet se grabiti mbi 1 mijë euro nga një pompë derivatesh

Një person po dyshohet se ka hyrë brenda një pompe të derivateve në fshatin Gjurkovc të Komunës së Shtimes dhe nga aty ka marrë një vlerë parash prej 1 mijë ...

Përmbushja e zotimeve nga qeverisja e Qemajl Aliut

Doktori Qemajl Aliu, në vitin 2021 për herë të parë kandidoi për të marrë drejtimin e Komunës së Shtimes. Në kohën kur po garonte për kë...

Veturat zyrtare të Komunës së Shtimes pajisen me sistemin GPS

Komuna e Shtimes ka njoftuar se ka instaluar sistemin e përcjelljes GPS në veturat zyrtare që janë në posedim të Administratës së Komunës së Shtimes.

'Jetëshkurtër' tenderi për oksigjen në Komunën e Shtimes

Në fillim të muajit mars, Komuna e Shtimet hapi tender për blerjen e oksigjenit për nevoja të QKMF-së [Qendra Kryesore e Mjekësisë Familjare] në këtë komunë.

Jep dorëheqje nga LVV asamblisti nga Shtimja

Asamblisti i Kuvendit Komunal të Shtimes, Reshat Mujota, i cili ka fituar votat në radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, ka dhënë dorëheqje nga kjo parti. Në ...