Postet nga: masat ndaj coronavirusit

Coronavirusi: Ushtria e Kosovës ngre gjendjen e gatishmërisë operacionale

Forca e Sigurisë së Kosovës bazuar në vendimin e Qeverisë dhe me urdhër të komandantit të FSK-së ka ngritur gjendjen e gatishmërisë operacionale në nivelin 2 dhe ka ...

Kurti u drejtohet qytetarëve: Qëndroni në shtëpi dhe mbroni të moshuarit!

Kryeministri i vendit, Albin Kurti ka vendosur që pas situatës së krijuar për shkak të coronavirusit, t'u drejtohet qytetarëve përmes një videoje.

Thaçi: Nuk ka nevojë për panik dhe frikë, institucionet janë të gatshme për të vepruar

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, ka thënë se është duke i përcjellë me shumë vëmendje dhe me shumë kujdes zhvillimet rreth virusit COVID-19, përhapjen e ...

Coronavirusi: Gjermania para mbylljes së kufijve me Zvicrën, Francën e Austrinë

Gjermania  do të mbyllë kufijtë e saj me Francën, Zvicrën dhe Austrinë që nga e hëna për të ndaluar përhapjen e Coronavirusit, thonë burimet qeveritare, ...

Coronavirusi - Franca mbyll vendet publike

Kryeministri i Francës, Edouard Philippe ka njoftuar që në mesnatë do të mbyllen të gjitha "vendet publike jo të domosdoshme për jetën e vendit".

MPJ pezullon apostilimin dhe legalizimin e dokumenteve  

Ministria e Punëve të Jashtme dhe Diasporës e Republikës së Kosovës (MPJD) ka marrë vendim që të pezullojë përkohësisht apostilimin dhe legalizimin e dokumenteve, ...

Shqipëria mbyll pikat kufitare me Kosovën

Në kuadër të masave mbrojtëse nga coronavirusi, Qeveria e Shqipërisë ka marrë vendim që pikat kufitare në mbyllen sot në ora 6 dhe të qëndrojnë të mbyllura ...