Postet nga: masat ndaj coronavirusit

Lajçak bisedon me Kurtin e Rakiqin për dialogun dhe masat ndaj COVID-19

I dërguari special i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak, ka thënë se sot ka biseduar me kryeministrin në detyrë, Albin Kurti si dhe ...

FOTO - Pastrimi në Shtëpinë e Bardhë, para se Trump të dalë në konferencë për shtyp

Zëri i Amerikës ka publikuar disa fotografi të bëra nga agjencia e lajmeve Reuters në të cilët shihet se si pastrohet dhoma e konferencave në Shtë...

Gjobat që mund t'i merrni nëse shkelni masat ndaj COVID-19

Qytetarët të cilët nuk respektojnë vendimin e marrë sot nga Ministria e Shëndetësisë për lëvizje vetëm për 90 minuta mund të dënohen ...

AGK: Nuk ka ndalesë për gazetarët

Gazetarët nuk do të preken nga vendimet të cilat i ka marrë sot Ministria e Shëndetësisë për ndalim qarkullimin më shumë se 1 orë e 30 minuta.

Sveçla kërkon nga qytetarët t'i zbatojnë vendimet e reja

Xhelal Sveçla, ushtrues detyre i ministrit të Punëve të Brendshme, kërkoi nga qytetarët që t'i zbatojnë kufizimet e prezantuara sot nga ministri i Shëndetësisë.

Hajdari: Vendimi i ri godet rëndë ekonominë, por është i pashmangshëm

Ministrja e Ekonomisë, Rozeta Hajdari, ka thënë që masat e marra sot do ta godasin edhe më shumë ekonominë e vendit por kërkoi mirëkuptimin e qytetarëve ...

Ministria e Shëndetësisë ashpërson masat e lëvizjes së qytetarëve

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, ka prezantuar një sërë masash të reja që janë marrë, e të cilat do të hynë në fuqi të mërkurën ...

UNICEF kërkon lirimin e fëmijëve nga paraburgimi shkaku i COVID-19

Zyra e UNICEF-it në Kosovë ka kërkuar që të lirohen nga paraburgimi fëmijët për shkak të pandemisë së coronavirusit.