Ilustrim

Vetaksident në fshatin Prekallë, lëndohen dy persona

Dy persona kanë pësuar lëndime pas një vet aksidenti që ka ndodhur para pak minutash në fshatin Prekallë të Komunës së Istogut.

Lajmin e ka konfirmuar për KALLXO.com, Komandanti i Stacionit të Policisë në Istog, Enver Gashi.

“Mund të ju informoj se para pak minutash ka ndodhur një vet aksident në magjistralen Pejë- Mitrovicë më saktësisht në fshatin Prekallë. Dy persona janë lënduar dhe sipas ekipit mjekësor të njëjtit janë trajtuar njëherë në Qendrën e Mjekësisë Familjare e më pas janë dërguar në Spitalin Rajonal dhe janë jashtë rrezikut për jetë”, tha Gashi për KALLXO.com.

Gashi gjithashtu ka njoftuar se policia është në vendin e ngjarjes.