Pejë, arrestohet se vodhi çantën e shtetasit të huaj

Policia e Kosovës dje gjatë ditës ka arrestuar një person në Pejë.

Sipas forcave të rendit, personi i arrestuar dyshohet se ia kishte vjedhë një çantë një shtetasi të Maqedonisë së Veriut. Në çantë kishte dokumente personale si dhe para.

Pas intervistimit me vendim të prokurorit i dyshuari dërgohet në mbajtje.