Postet nga: dhune fizike

Policia e kosoves

I dehur ushtron dhunë fizike e psikike ndaj një gruaje, arrestohet i dyshuari

Një burrë është arrestuar nga Policia e Kosovës nën dyshimin se në gjendje të dehur ka ushtruar dhunë fizike e dhunë psikike ndaj një gruaje.

Një grua raporton dhunë fizike nga bashkëshorti ndaj saj dhe fëmijëve të tyre, i dyshuari në kërkim

Një grua në Lipan ka raportuar se bashkëshorti i saj në vazhdimësi ushtron dhunë fizike ndaj saj dhe dy fëmijëve të tyre.

YIHR e quan skandaloz dënimin me 300 euro ndaj të akuzuarit për dhunë fizike ndaj gruas

Iniciativa e të rinjve për të drejtat e njeriut’ (YIHR) e ka quajtur ‘skandaloz’ dënimin prej 300 euro të Gjykatës Themelore të Gjilanit ndaj një burri për ...

Shtime, 83-vjeçari ushtron dhunë fizike ndaj gruas së tij

Policia e Kosovës ka arrestuar një 83-vjeçar nga Shtimja nën dyshimin se ka ushtruar dhunë fizike ndaj gruas së tij.

Arrestohet pejani, dyshohet se rrahu të dashurën

Është arrestuar një person pasi dyshohet se ka ushtruar dhunë fizike ndaj të dashurës së tij.

Arrestohet një burrë i dyshuar se ka rrahur gruan e tij

Është arrestuar një person nën dyshimin se ka ushtruar dhunë fizike ndaj bashkëshortes së tij.

Gjakovë - Dy gra rrihen mes vete

Një rast i dhunës është raportuar dje paradite në Polici.

Fushë Kosovë, burri ushtron dhunë ndaj gruas

Një grua nga Fushë Kosova ka raportuar se është sulmuar fizikisht nga bashkëshorti i saj.