Moti

Moti për sot

Instituti Hidrometereologjik i Kosovës ka parashikuar se për ditën e sotme do të mbajë mot kryesisht me diell dhe me vranësira kalimtare.

Sipas njoftimit, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -1 gradë Ceslius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 7-10 gradë Celsius.

Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i juglindjes dhe veriperëndimit.