Postet nga: Instituti Hidrometeorologjik

Moti gjatë javës së ardhshme, i vranët e i ftohtë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se gjatë javës së ardhshme do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe i ftohtë.

Moti për 5 ditë, nesër riga shiu e stuhi, nga e marta temperatura të larta

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se gjatë javës së ardhshme do të mbajë mot i ndryshueshëm dhe me temperatura të larta.

Cilësia e ajrit sot në qytetet e Kosovës

Cilësia e ajrit në shumicën e qyteteve të Kosovës sot është e pranueshme dhe e mirë.

Parashikimi i motit për ditën e nesërme

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se gjatë ditës së nesërme në vendin tonë pritet të mbajë mot kryesisht i kfjellët.

Moti në javën e parë të marsit në Kosovë

Instituti Hidrometorologjik i Kosovës ka parashikuar se moti në Kosovë në javën e parë të marsit pritet të jetë i ngrohtë, ndërsa nga fundi i javës ...

Instituti Hidrometeorologjik paralajmëron vërshime

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka paralajmëruar vërshime në pjesën perëndimore të Kosovës.

Sot mot me vranësira

Meteorologët parashohin për sot mot me vranësira dhe re të dendura

Ngrohtë, por mundësi edhe për stuhi

Sot mbi vendin tonë do të mbajë mot i ngrohtë, pasdite ka mundësi të ketë stuhi vende-vende.