Postet nga: besnik berisha

Prokuroria zbardh rrethanat e vrasjes në AKI

Detajet e njërit nga rasteve më misterioze të vrasjeve në Kosovë janë bërë publike në aktakuzën e prokurorisë.

Mbyllet seanca për vizat italiane ndaj Ukë Rugovës shkaku i identitetit të dëshmitarit

Trupi gjykues ka vendosur që ta mbyllë për publikun seancën gjyqësore ndaj Ukë Rugovës dhe katër të akuzuarve tjerë të cilët po gjykohen pë...

Gjykimi i Ukë Rugovës: Dëshmitari tregon si pagoi 4 mijë euro për një vizë

Ka vazhduar sot gjykimi ndaj Ukë Rugovës dhe 4 të akuzuarve të tjerë për vizat italiane.

Gjykata e dënon avokatin Tomë Gashi

Gjykata e Prizrenit e ka dënuar avokatin Tomë Gashi me gjobë në shumën prej 500 eurosh.

Reagon avokati i Rilind Berishës për ftesën nga Gjykata Speciale

Në fillim të muajit, KALLXO.com kishte raportuar se Rilind Berisha, zyrtar në Ministrinë e Drejtësisë është ftuar për intervistim nga Gjykata Speciale, e specializuar për krimet ...

Prokuroria: Gazmend Muhaxheri pretendon se është mbi ligjin

Në Gjykatën e Pejës është mbajtur seanca kundër Kryetarit të Pejës, Gazmend Muhaxheri i akuzuar për moszbatim të vendimeve gjyqësore.

Gjykimi i avokatit Haxhi Çekaj, avokati Osmani i kërkon trupit gjykues mbrojtje nga dëshmitari

Në gjykimin e avokatit Haxhi Çekaj, i cili akuzohet për mashtrim, është marrë në pyetje dëshmitari i rastit, Jashar Lokaj.

Dështon seanca ndaj avokatit të akuzuar për mashtrim të klientit

Seanca gjyqësore ndaj avokatit Haxhi Çekaj, i cili po akuzohet për mashtrim, ka dështuar të mbahet sot.