Postet nga: gjobe

Rakiq pranon fajësinë për mosdeklarim të pasurisë, dënohet me gjobë dhe burgim me kusht

Goran Rakiq, në cilësinë e ministrit për Komunitete dhe Kthim (pozitë të cilën nuk e ushtron aktualisht) është dënuar nga Gjykata e Prishtinës me 3 muaj ...

Shoferit në Ferizaj i konfiskohet vetura, gjobitet me 500 euro dhe pesë pikë negative

Një 24-vjeçar në Ferizaj është gjobitur më 22.05.2024 nga Policia e Kosovës pasi ka drejtuar veturën nën masën mbrojtëse.

Përmes dronit policia identifikon kundërvajtjen e tejkalimit në vijë të plotë

Njjë 25 vjeçare është dënuar me 200 euro gjobë dhe dy pikë negative nga Policia Rajonale e Ferizajt për shkak se e njëjta u has duke vepruar në ...

Gjobë ndaj dy shoferëve, bënin gara me vetura

Policia Rajonale e Komunakacionit Rrugor në Ferizaj, më datën 17.05.2024 rreth orës 21:00 në rrugën’’Driton Islami’’ në Ferizaj ka ndaluar dy shoferët: B. O.,  23  vjeçar dhe ...

Gjobë ndaj shoferit në Ferizaj që voziti nën ndikimin e alkoolit

Policia në Ferizaj ka shqiptuar gjobë ndaj vozitësit D.M, 27 vjeç, pasi rreth orës 05:35 në magjistralen Ferizaj-Prishtinë po voziste nën ndikim të alkoolit.

Gjobiten Radio Klan Kosova në Prishtinë dhe ajo në Deçan, anëtarja e KPM-së kërkon kallëzim penal

Komisioni i Pavarur për Media ka shqiptuar gjobë ndaj Radio Klan Kosovës asaj në Prishtinë dhe në Deçan për shkak se është konstatuar se kanë bë...

Tejkalim në vijë të plotë, shoferi në Ferizaj dënohet me 200 euro, 2 pikë negative dhe tre muaj ndalim vozitje

Policia e Kosovës ka ndëshkuar një vozitës, i cili me veturë ka bërë tejkalimin në vijë të plotë më 14.04.2024, në fshatin Rakaj.

Tejkaloi në anën e djathtë të automjetit - I hiqet patent-shoferi për tre muaj 50-vjeçarit

Një video-incizim iu ra në duar policëve më 20.03.2024.