Postet nga: iran

Izraeli raportohet se ka kryer sulm hakmarrës kundër Iranit

Izraeli ka kryer një sulm ndaj Iranit, raportuan mediat amerikane duke cituar zyrtarë qeveritarë amerikanë.

SHBA-ja dhe Irani kontaktuan me ndërmjetësues zviceranë para sulmit në Izrael

Shtetet e Bashkuara kanë pasur kontakte me Iranin përmes ndërmjetësuesve zviceranë, përpara dhe pas sulmit masiv të Teheranit me dronë dhe raketa kundër Izraelit, në ...

Gantz: Izraeli do ta caktojë çmimin e sulmit të Iranit në kohën e duhur

Benny Gantz, ministër në kabinetin e luftës në Izrael, ka thënë se Izraeli do të caktojë “çmimin e saktë” të sulmit të Iranit ndaj tij në kohë...

Sulmi i pashembullt i Iranit ndaj Izraelit shpërfaq kufijtë e Teheranit

Irani ka lëshuar më shumë se 300 raketa dhe dronë drejt Izraelit, duke shënuar herën e parë që Teherani ka nisur sulm prej territorit të vet kundër ...

Irani thotë se lajmëroi aleatët për sulmin 72 orë përpara

Irani i ka lajmëruar vendet fqinje për sulmet hakmarrëse kundër Izraelit 72 orë përpara, ka thënë ministri i Jashtëm iranian, Hossein Amirabdollahian.

Zhvillimet e fundit: Iran - Izrael

10:18 - Ushtria e Iranit thotë se operacioni ka "përfunduar", paralajmëron SHBA-në dhe Izraelin kundër sulmeve të ardhshme

Cisterna e naftës shkakton mosmarrëveshje mes Iranit dhe SHBA-së

Kur Irani e kapi vitin e kaluar një cisternë nafte, e regjistruar në Ishullit Marshall, Teherani tha se ajo e kishte goditur dhe dëmtuar një anije iraniane në Gjirin ...

Këngëtari iranian dënohet me burg, urdhërohet të shkruajë këngë antiamerikane

Një gjykatë iraniane e ka dënuar fituesin e një çmimi Grammy, Shervin Hajipour, me gati katër vjet burgim, si dhe e ka detyruar të shkruajë muzikë kritike ndaj ...