Postet nga: iran

Dosja se si e sillnin drogën nga Irani me kontejnerë të mbushur me mermer

Xhemail Shala, Sadik Shala, Alban Gashi dhe Iskender Sale, të akuzuar në rastin e 113 kg heroinë, janë shpallur fajtorë nga Gjykata e Prishtinës.

Numri i të vdekurve në Iran pëson rritje - protestat pas vrasjes së Mahsa Amini vazhdojnë për natën e 10-të me radhë

Të paktën 41 persona kanë vdekur në trazirat e shkaktuara pas vdekjes së një gruaje të re, ndërkohë që insitucionet gjyqësore paralajmërojnë për "veprim vendimtar pa ...

Presidenti i Iranit e braktis intervistën e CNN pasi moderatorja Amanpour refuzoi ta vendosë shallin në kokë

Presidenti iranian Ebrahim Raisi ka hequr dorë nga një intervistë e planifikuar prej kohësh me kryemoderatoren ndërkombëtare të CNN, Christiane Amanpour në Asamblenë e Përgjithshme të ...

Pse gratë iraniane po i djegin hixhabet e tyre?

Nga fshatrat e largëta e deri te shkallët e Universitetit të Teheranit në kryeqytet, gratë janë burrat kryesorë. Ato janë në ballë të protestave dhe i mbledhin turmat ...

Trazira me të vdekur në Iran pas vrasjes së Mahsa Amini

Irani është nën presion publik që nga dita kur një grua 22-vjeçare vdiq në paraburgim nga policia iraniane e njohur si Policia e Moralit. Presidenti iranian Ebrahim Raisi, ...

Një grua e re vdes në Iran pas arrestimit nga Policia e Moralit- nuk respektoi rregullat për mbulimin e kokës

Një grua 22-vjeçare iraniane ka vdekur disa ditë pasi u arrestua nga policia e moralit pasi dyshohet se nuk i respektoi rregullat strikte për mbulimin e kokës.

Shqipëri, sulmi kibernetik ndaj TIMS, rikthehet sistemi në disa pika kufitare

Në Shqipëri, autoritetet njoftuan sot se pas sulmit kibernetik të rregjistruar mbrëmjen e së premtes, në 6 pika të kalimit të kufirit, është bërë i mundur rikthimi i ...

Irani reagon për sanksionet: Dënojmë vendimin, Tirana viktimë e SHBA

Teherani ka reaguar për sanksionet e shpallura një ditë më parë nga Washingtoni. Zëdhënësi i Ministrisë së Jashtme iraniane Nasser Kanaani dënoi me forcë vendimin ...