Postet nga: Investime

Haradinaj - Stublla: Emiratet e Bashkuara Arabe, partner i ardhshëm ekonomik i Kosovës

Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës e Republikës së Kosovës, Meliza Haradinaj – Stublla, ka zhvilluar një bisedë telefonike, me ministren e Shtetit për Bashkë...

Qindra mijëra euro ndahen për revitalizimin e qendrës historike të Janjevës

Janë 250 mijë euro të planifikuara të investohen në restaurimin e qendrës historike të qytezës së Janjevës.

Hyn në fuqi Marrëveshja për nxitje të investimeve mes ShBA-së dhe Kosovës

Korporata amerikane për Zhvillim Ndërkombëtar Financiar (DFC), njoftoi se ka hyrë në fuqi marrëveshja për nxitjen e investimeve që ka arritur me Kosovën.

Qeveria i jep statusin e investitorit strategjik kompanisë që do të investojë mbi 100 milionë euro në Vushtrri

Qeveria e Kosovës ka marrë vendim në mbledhjen e sotme që t'i japë statusin e investitorit strategjik kompanisë “Cicavica Wind Farm 1 L.L.C.”

Prishtinë, 'Tulltorja' e qytetit në pritje të investimeve

Fabrika 'IMN Kosova', e njohur dikur si 'Cigllana' shërbente për prodhimin e tullave.

Kosova në Programin Kundër Varfërisë

Kryeministri Isa Mustafa u takua sot me një delegacion të kësaj korporate të drejtuar nga Kamran Khan.

Kosova Anëtare e Organizatës ‘Sfidat e Mileniumit’

Kosova ka arritur për herë të parë që të jetë kandidate dhe t’i plotësojë kriteret për t’u financuar nga organizata amerikane ‘Millenium Challenge Corporation’ e ...

‘Kodra e Ndaluar’ për Investitorët nga Gjermania

‘Kodra e Ndaluar’ për Investitorët nga Gjermania

Me disa ekspertë gjermanë në veriun e vendit, Naser Lahu ka arritur të zbulojë rezerva të  fshehura të gurit vullkanik, material i shtrenjtë i cili në formë zhavorri përdoret ...