Samsung prezanton Galaxy Tab A8

Seria më e fundit Galaxy Tab A sjell një ekran më të madh, fuqi të shtuar dhe performancë më të mirë.

Galaxy Tab A8 të ri, është një tablet i krijuar për mësim, argëtim dhe konektim, shkruan tportal.hr.

Pajisja vjen me një ekran të ri 10,5 inçësh 16:10 dhe altoparlantët mbështesin standardin Dolby Atmos. Kompania ka shtuar aplikacionin Samsung TV Plus, i cili ofron rreth 200 kanale falas, dhe pajisja vjen gjithashtu me një licencë dymujore YouTube Premium.

Kapacitetet e CPU-së dhe GPU-së së Galaxy Tab A8 të ri janë rritur me 10% për të siguruar funksionim më të shpejtë dhe më të rrjedhshëm. Përveç kësaj, Galaxy Tab A8 ofron disa madhësi të disponueshme ruajtjeje, kështu që përdoruesit mund të zgjedhin midis 32 GB dhe 64 GB hapësirë ​​ruajtëse, me opsionin e përdorimit të një karte microSD deri në 1 TB memorie. Galaxy Tab A8 do të jetë i disponueshëm me 3 GB memorie, ndërsa bateria 7,040 mAh me karikim të shpejtë deri në 15 W lejon karikim të shpejtë.

Foto: Samsung

Galaxy Tab A8 ofron gjithashtu opsione të kontrollit prindëror për t’u ofruar fëmijëve një mjedis mësimor stimulues nga shtëpia dhe më gjerë. Përdoruesit mund të aksesojnë menjëherë një fotografi gjithëpërfshirëse të përdorimit dhe aktivitetit të pajisjes në një vend dhe të përcaktojnë sasinë e synuar të përdorimit të pajisjes dhe më pas ta gjurmojnë atë gjatë gjithë javës.

Falë bashkëpunimit që ka arritur Samsung me partnerët globalë dhe aftësisë për ta personalizuar ekranin bazë me ikona dhe ngjyra lozonjare, përdoruesit më të rinj mund të shijojnë një përvojë argëtuese të përdorimit të tabletëve të përshtatur për ta.

Ekrani i pajisjes për multitasking (multidetyra) mund të ndahet në dy pjesë, gjë që ju lejon ti përdorni dy aplikacione në të njëjtën kohë. Tableti vjen me një kamerë 8 MP në sfond, si dhe një kamerë 5 MP në pjesën e përparme.

Galaxy Tab A8 do të jetë i disponueshëm në ngjyrë gri, argjend dhe versionin e ri rozë gold nga janari i vitit 2022.