array(1) {
 [0]=>
 array(3) {
  ["square_thumb"]=>
  bool(true)
  ["archive_color"]=>
  string(7) "#ae1919"
  ["menu_attr"]=>
  string(5) "Ekipi"
 }
}
Nuhi Shala

Nuhi Shala

Nuhi Shala i është bashkuar BIRN-it që nga 15 janari 2019, pas një përvoje 18 vjeçare si përkthyes, asistent administrativ dhe procesmbajtes gjyqësor në misione ndërkombëtare në Kosovë. Nuhiu ka kryer studimet post-diplomike në Fakultetin Filozofik, dega e Shkencave Politike, në Universitetin e Prishtinës. Hobi i tij është leximi dhe sporti, futbolli dhe Formula 1 në veçanti. Ka një interesim të madh për politikën vendore dhe atë ndërkombëtare. Motoja kryesore që përdoret shpesh nga Nuhiu është “You’ll Never Walk Alone” dhe kjo e bën atë një ndër fansat më të sinqertë të FC Liverpool në stafin tonë.

Studimi: COVID-19 lë efekte të qëndrueshme në një nga sistemet më të rëndësishme në trupin e njeriut

Ditari i Gazës, pjesa 24: 'Me ditë të tëra kërkoj bukë, qumësht, ilaçe dhe luftoj për ujë. Askush nuk duhet të ketë fëmijë në Gaza.'

Lufta Izrael-Gaza: Vajza 12-vjeçare nga Gaza që e humbi gjithë familjen brenda natës

Lufta në Ukrainë: Forcat kundërshtuese të Putinit flasin në lidhje me bastisjet brenda territoreve të Rusisë

Këshilli i Sigurimit i OKB-së do të votojë sot për një rezolutë amerikane për Gazën

Ditari i Gazës, pjesa 23: Nëse ke ushqim të mjaftueshëm dhe qasje në nevojat bazë, atëherë e gjithë bota është e jotja 

Efektet e agjërimit me ndërprerje

Udhëheqësi i qendrës së djathtë ftohet të formojë një qeveri të pakicës në Portugali

BE dërgon 4.5 miliardë euro në Kiev dhe pritet ta diskutojë përdorimin e fitimeve ruse për ndihmë Ukrainës

Raporti Botëror i Lumturisë: Kosova shënon rritje, Finlanda sërish në krye të renditjes

Opinion nga The Guardian: Zia e bukës është 'e afërt' këtu në Gazën veriore

Lufta në Ukrainë, nuk ka zgjidhje për ukrainasit - rizgjedhja e Putinit si president do të thotë më shumë luftë

Izrael - Gaza: SHBA raporton vdekjen e udhëheqësit të lartë ushtarak të Hamasit, Marwan Issa

Vaksinat kundër COVID-19 e ulin rrezikun e dështimit të zemrës pas infektimit me virus

Opinion: A është SHBA në prag të një lufte tjetër civile?