Postet nga: selim selimi

Selimi i reagon Haxhiut: Marrëveshjen për të burgosurit danezë është nënshkruar gjatë qeverisë Kurti 2

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu gjatë raportimit në Komisionin Parlamentar për Integrime Evropiane ka deklaruar se marrëveshjen e Kosovës me Danimarkën për sjelljen e 300 ...

Ish-ministri i Drejtësisë: Kamerat në veri kanë të bëjnë me vepra penale

Ish ministri i Drejtësisë, Selim Selimi, lidhur me kamerat në veri, të cilat i nxori në pah hulumtimi i emisionit "Kallxo Përnime" tha se ekziston dyshimi i bazuar ...

Selimi: Pas 4 shtatorit, Kosova të lobojë për antarësim në organizata ndërkombëtare

Ish-ministri i Drejtësisë në Qeverinë e Avdullah Hotit, Selim Selimi ka deklaruar se Kosova pas 4 shtatorit duhet të lobojë për antarësim në organizata ndërkombëtare.

Zv.ministri i Drejtësisë: Kemi dorëzuar kallëzim penal në Prokurorinë Speciale ndaj Selim Selimit dhe Nehat Thaçit

Zëvendësministri i Ministrisë së Drejtësisë, Blerim Sallahu, ka njoftuar për anulimin të njëanshëm të kontratës për dhënien në shfrytëzim të ...

Reagon ish-ministri Selim Selimi, pas inicimit të procedurave për shkarkimin e Nehat Thaçit

Ish Ministri i Drejtësisë, Selim Selimi ka reaguar pas deklaratave të ministres së Drejtësisë, Albulena Haxhiu për inicimin e shkarkimit të Drejtorit të Përgjithshëm të ...

Avdullah Hoti kërkon nga Selim Selimi ndryshimin dhe plotësimin e Rregullores së Institutit të Mjekësisë Ligjore

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Avdullah Hoti, ka kërkuar nga ministri në detyrë i Drejtësisë, Selim Selimi, ndryshimin dhe plotësimin e Rregullores së Brendshme të Institutit ...

Premtimet për siguri dhe planet e partive lidhur me legalizimin e prostitucionit, marihuanës e kazinove

Përfaqësuesit e partive politike nga LDK-AKR dhe AAK shpalosën programet e tyre qeverisëse dhe kërkesat tyre për sigurinë në #DebatPernime.

Selimi takohet me Kryeprokurorin Lumezi, garantojnë siguri për ditën e zgjedhjeve