Postet nga: Blerim Sallahu

Zv.ministri Sallahu viziton Gjykatën Speciale, njihet me kushtet e paraburgimit ku po mbahen ish-krerët e UÇK-së

Kryetarja e Dhomave të Specializuara të Kosovës (DHSK), Ekaterina Trendafilova, së bashku me administratoren, Fidelma Donlon, mirëpritën sot zëvendësministrin e Drejtësisë së Kosovës, ...

Këshilli Prokurorial: Të pabaza pretendimet e zv.ministrit Sallahu rreth vendimit për kompensimin e ekspertëve mjeko-ligjorë

Zëvendësministri i Drejtësisë, Blerim Sallahu, ka njoftuar sot se kanë denoncuar në organet e drejtësisë një vendim në lidhje me kompensimin e ekspertëve mjeko-ligjorë.

Dhurata Hoxha flet pas denoncimit që Blerim Sallahu e bëri për 'dëmin milionësh'

Zv.ministri i Drejtësisë, Blerim Sallahu ka njoftuar se e kanë denoncuar një vendim që është marrë në lidhje me kompensimin e ekspertëve mjeko-ligjorë.

Qeveria denoncon vendimin për kompensimin e ekspertëve mjeko-ligjorë, pretendojnë se buxheti u dëmtua rreth 1 milion euro

Zëvendësministri i Drejtësisë, Blerim Sallahu ka njoftuar se e kanë denoncuar një vendim në lidhje me kompensimin e ekspertëve mjeko-ligjorë.

Prokurorja Shemsije Asllani - FOTO ARKIV - KALLXO

Videot e përgjimeve në Prokurori, reagon zëvëndësministri i Drejtësisë

Dyshime të forta për keqpërdorime dhe afera korruptive në Prokurorinë e shtetit u bën publike përmes përgjimeve ditën e djeshme.

Qeveria me koncept-dokument që u ndalon hyrjen në Kosovë shtetasve të huaj që kanë shkelur të drejtat e njeriut

Në mbledhjen e Qeverisë të Kosovës është miratuar koncept-dokumenti që sanksionon shtetasit e huaj që kanë shkelur rëndë të drejtat e njeriut dhe janë përfshirë në vepra ...

Ministria e Drejtësisë: Kemi pranuar vendimin e shkarkimit të Nehat Thaçit

Zëvendësministri i Ministrisë së Drejtësisë, Blerim Sallahu ka njoftuar se kanë pranuar vendimin nga Këshilli Shtetëror për Vlerësim dhe Disiplinë për shkarkimin ...

KDI kërkon fuqizimin e sinjalizuesve në luftimin e korrupsionit

Instituti Demokratik i Kosovës (KDI) ka publikuar sot “Raportin rreth anketës rreth mbrojtjes së sinjalizuesve" i mbështetur nga ambasada holandeze.