Postet nga: selim selimi

Prezantohet strategjia e rishikimit funksional nga Ministria e Drejtësisë

Ministri i Ministrisë së Drejtësisë, Selim Selimi në një konferencë të mbajtur për media ka bërë të ditur se sot është finalizuar strategjia e rishikimit funksional.

Ndryshimet në Kodin e procedurës penale, suspendime për zyrtarët që ndiqen për korrupsion

Ministri i Drejtësisë, Selim Selimi ka thënë sot gjatë një konference për media se Ministria që ia drejton ka finalizuar ndryshimet në Kodin e procedurës penale.

VIDEO: Ministri Selimi shuan Departamentin e hetimeve mjekoligjore të krimeve të luftës

Ka mjaftuar nënshkrimi i ministrit të Drejtësisë, Selim Selimi, që të shuhet një Departament i tërë që parashihte hetimin shkencor dhe mjekoligjor të krimeve të luftës ...

Ministri i Drejtësisë kërkon hetimin e hyrjes së vaksinave në veri

Ministri i Drejtësisë, Selim Selimi ka kërkuar që të fillojnë hetimet për hyrjen e vaksinave ilegale kundër COVID-19,  në veri të Kosovës.

Hapet ekspozita për dokumentimin e krimeve të luftës në Kosovë

Gjatë ditës së sotme është hapur ekspozita për dokumentimin e krimeve të luftës në Kosovë.

Ministri Drejtësisë shkeli masat anti-COVID, gjobitet nga Policia e Kosovës

Ministri i Drejtësisë, Selim Selimi, ka njoftuar vetë se ka shkelur masat anti-COVID të vendosura nga ekzekutivi ku bën pjesë edhe ai.

Selmanaj: Po u vie fundi dembelëve e të korruptuarve brenda sistemit të drejtësisë

Zëvendëskryeministri Driton Selmanaj ka thënë se me modalitetet e llogaridhënies me përfshirjen e Vetingut në Sistemin e Drejtësisë në Kosovë, do t’u vijë ...

Lansohet projektligji për Agjencinë Kundër Korrupsionit

Ministri i Drejtësisë, Selim Selimi dhe Shaip Havolli nga Agjencia Kundër Korrupsionit kanë lansuar projektligjin e ri për Agjencinë Kundër Korrupsionit.