Postet nga: selim selimi

Plani i AAK-së për luftimin e trafikimit të drogave

Kandidati për deputet nga Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, Selim Selimi, i cili është edhe ministër në detyrë i Drejtësisë, ka thënë se ...

Siguria në #DebatPernime - LIVE

Zotimet e partive politike për sigurinë, të cilat garojnë për zgjedhjet e jashtëzakonshme të 14 shkurtit 2021, sonte në #DebatPernime.

Premtimet e AAK-së për sundimin e ligjit

Mbrëmë të ftuarit në "DebatPernime" debatuan për "sundimin e ligjit". Përfaqësuesit e partive të cilët ishin pjesë e debatit, AAK, LDK dhe LVV shpalosën ...

Selimi: Kemi konfiskuar mbi 600 mijë euro ari

Selim Selimi, kandidat për deputet nga AAK dhe ish-ministër i Drejtësisë, ka thënë se në kohën e qeverisjes, sa ishte në krye të dikasterit të ...

Selim Selimi: Çdo zyrtarë publik që ka aktakuzë për korrupsion, do të suspendohet

Ish-ministri i Drejtësisë nga AAK, Selim Selimi, ka thënë se tashmë, me punën e tij si ministër në qeverinë Hoti, janë bërë ndryshimet e nevojshme ...

 Selimi i AAK-së: Verifikimi i policëve duhet të jetë mandator

Anëtari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, që është edhe kandidat për deputet nga kjo parti, Selim Selimi, ka thënë se verifikimi i ...

AAK: Do ta krijojmë një byro të hetimeve të ngjashme si FBI

Ish-ministri i Drejtësisë nga Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, Selim Selimi, i cili është edhe kandidat për deputet, ka thënë se partia e tij ...

Selim Selimi: Shkarkimet në sektorin e sigurisë shkaktojnë pasiguri juridike

Ministri në detyrë i Drejtësisë, Selimin Selimi, ka thënë se shkarkimet e fund në disa prej institucioneve të sigurisë kanë shkaktuar pasiguri juridike në vend.