Postet nga: LVV

VV kundër privatizimit të Telekomit

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti dhe Drejtuesi i Komitetit për Komunikime Elektronike dhe Postare, Fatban Bunjaku, u takuan me Kryetarin e Sindikatës së Telekomit të ...

Mos pjesëmarrja e LDK-së dhe LVV-së në ekip negociator reflekton krizën për dialogun

Partitë politike opozitare më të mëdha në Kosovë, Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) dhe Lëvizja Vetëvendosje (LVV), në vazhdimësi po kundërshtojnë përfshirjen në ...

VV flet për nisje të hetimeve ndaj Shpend Ahmetit nga Prokuroria

Lëvizja Vetëvendosje qendra në Prishtinë, ka mbajtur konferencë për media ku kanë thënë se Prokuroria ka filluar hetimet ndaj Shpend Ahmetit, sipas tyre, për keqpë...

VV: Vendimi i qeverisë për rritjen e njëanshme të pagave, ka nxitur mjekët për grevë

Fatmire Kollçaku, deputete e Lëvizjes Vetëvendosje, tha se greva e punëtorëve shëndetësorë po mbahet shkaku i qeverisë së papërgjegjshme e cila në ...

VV: Qeveria, fajtori kryesor i grevës së mësimdhënësve

Ismaj Kurteshi, kryetar i Komisionit për Arsim në Kuvendin e Kosovës nga Lëvizja Vetëvendosje, ka paralajmëruar se nesër do të mbahet një mbledhje e ...

LVV pastron trotuaret nga bora në Fushë Kosovë

Lëvizja Vetëvendosje pas reshjeve të mëdha të borës në vend ka ndërmarrë aksion për të pastruar trotuaret nga bora në komunat që nuk i ...

VV dorëzon kallëzim penal ndaj Shpend Ahmetit për tenderin e qumështit

Vetëvendosje paraqet kallëzim penal për keqpërdorimet me tenderë për furnizimin me qumësht.

VV ia kujton Shpend Ahmetit 'Shkallët e Dragodanit'

Ishin premtuar 120 ditë punë për rregullimin e shkallëve të Arbërisë nga ana e Komunës së Prishtinës që nga marsi i vitit 2018 kur kanë filluar punimet.