Postet nga: Armend Muja

Turqia do të mbështesë Kosovën në trajnimin e pjesëtarëve të FSK-së

Ministri i Mbrojtjes Armend Mehaj është duke qëndruar në një vizitë zyrtare në Turqi ku ka takuar homologun e tij, Hulusi Akar.

Deputetja e LDK-së konteston shifrat e kolegut nga Vetëvendosje

Deputetja nga Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) Hykmete Bajrami ka kontestuar shifrat buxhetore të cilat kolegu i saj nga Vetëvendosje, Armend Muja, i përmendi gjatë seancës ...

Armend Muja: Për herë të parë në Republikën e Kosovës të hyrat kalojnë mbi 2 miliardë euro

Kryetari i Komisionit për Buxhet nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje (LVV), Armend Muja ka arsyetuar projeksionin buxhetor, të paraqitur në projektligjin për buxhetin e vitit 2021 ...

Kuvendi diskuton për shkarkimin e anëtarëve të KPMShCK-së, opozita kundër

Kuvendi i Kosovës është duke shqyrtuar rekomandimin e Komisionit për Administratë Publike, Pushtet Lokal, Media dhe Zhvillim Rajonal për shkarkimin e pesë (5) anëtarëve të Kë...

Deputeti i LVV-së tregon si do të shuhet AKP

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Armend Muja, në emisionin "Kallxo Përnime", ka dhënë detaje se si është duke e planifikuar Qeveria shuarjen e Agjencisë Kosovare të Privatizimit (...

Deputeti i LVV-së tregon pse u shkarkua bordi i AKP-së

Armend Muja, deputet i Kuvendit të Kosovës dhe kryetar i Komisionit parlamentar për Buxhet, në emisionin “Kallxo Përnime” ka treguar pse u shkarkua bordi i Agjencisë Kosovare ...

Me shumë vërejtje, Komisioni Parlamentar ia miratoi RTK-së buxhetin për muajt prill-qershor 2021

Është miratuar me shumicë votash në Komisionin për Buxhet, Punë dhe Transfere alookimin i mjeteve financiare për Radio Televizionin Publik për muajt prill-qershor.

RTK ka shpenzuar 3.3 milionë euro për muajt janar - mars 2021

Komisioni për Buxhet, Punë dhe Transfere është duke e shqyrtuar Programin e Shpenzimeve të Radiotelevizionit të Kosovës për periudhën janar - mars  2021.