Postet nga: LVV

Debat i nxehtë në Komisionin për Punë të Jashtme - VIDEO

Debati i nxhehtë midis antëtarëve të Komisionit për punë të jashtme nga radhët e LDK-së dhe LVV-së, gjatë raportimit të Ministres së jashtme, Meliza Haradinaj, ishte ...

Rexhep Selimi, Hotit: Na turpërove duke folur serbisht para Vuçiqit

Shefi i Grupit Parlamentar i Lëvizjes Vetëvendosje, Rexhep Selimi në seancën ku po raporton kryeministri Avdullah Hoti për takimet në Bruksel, ka kritikuar këtë të ...

LVV dhe PDK bojkotojnë Hotin, aleatët shkojnë me nivel të ulët

Derisa po kalon ora e parë e takimit të paraparë të kryeministrit, Avdullah Hoti me liderët politikë, atij i janë përgjigjur pozitivisht vetëm përfaqësues të ...

Memli Krasniqi, Sali Zybës nuk i frikësohet as lepuri

Deputeti i Lëvizjës Vetëvendosje, Salih Zyba është përfshirë në një debat me deputetet e Partisë Demokratike të Kosovës.

Deputetët e LDK-së e LVV-së debatojnë se kush ka privilegj në testime për COVID-19

Deputetja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Doruntinë Maloku Kastrati , ka akuzuar Lëvizjen Vetëvendosje se kanë qenë ata të priviligjuarit për kryerjen e testit për COVID-19.

Kuvendi nuk e fut në rend dite kërkesën e LVV-së që të diskutohet për gjendjen në Telekomin e Kosovës

Nënkryetarja e Kuvendit dhe deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Arbërie Nagavci, ka kërkuar që Kuvendi i Kosovës të diskutojë sot për Telekomin e Kosovë...

Deputeti i LVV kritikon qeverinë për vdekjet në Klinikën Infektive

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Liburn Aliu në seancën e Kuvendit tha se e diela që shkoi ishte shqetësuese për të gjithë qytetarët e Kosovë...

Rishikimi i buxhetit, opozita kritikon qeverinë për menaxhimin ekonomik në pandemi

Komisioni për Buxhet dhe Transfere në mbledhjen e sotme është duke shqyrtuar në parim Projektligjin për rishikimin e buxhetit 2020.