Postet nga: LVV

LVV: Albin Kurti ka marrë 185 mijë vota i vetëm

Aktivistë të ndryshëm të Lëvizjes Vetëvendosje kanë filluar të shpërndajnë një numër nëpër rrjetet sociale duke pretenduar se këto janë votat e ...

LVV e LDK lajmërojnë datën e takimit të ri

Pas përfundimit të takimit të grupeve punuese të LDK-së dhe LVV-së, palët kanë konfirmuar se takimet do të vazhdojnë përsëri.

Konjufca tregon çka u fol në takimin LDK- LVV

Dy grupe punuese mes Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe Lëvizjes Vetëvendosje  mbajtën sot takim për harmonizim të programeve.

LDK dhe VV takohen nesër për harmonizim të programeve

Grupet punuese të Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës do të takohen nesër për të diskutuar mbi çështjet teknike programore.

LVV ankohet në PZAP për mos numërimin e votave nga diaspora që arritën me vonesë

Lëvizja Vetëvendosje iu është drejtuar me ankesë Panelit Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa për mosnumërimin e një pjese të dërgesave postare me fletëvotime ...

VV: Pakot me fletëvotime nga Serbia janë sjellë kundërligjshëm

Lëvizja Vetëvendosje ka reaguar lidhur me rastin e sotëm në Qendrën e verifikimit të votave ku dyshohet për helmim të zarfeve me vota të ardhura ...

Dilemat e politikës kosovare për shamitë në shkolla

Në Kosovë, sipas Kushtetutës së Kosovës, askush nuk mund të detyrohet ose të ndalohet, në kundërshtim me ndërgjegjen e vet, që të marrë pjesë në praktikimin ...

Kandidatët e LVV-së tregojnë qëndrimin për termocentralin ‘Kosova e Re’

15 kandidatë për deputetë të Lëvizjes Vetëvendosje janë përgjigjur lidhur me qëndrimin e tyre për termocentralin Kosova e Re.