Postet nga: besnik tahiri

Tahiri: Kosovës në këtë ditë po i mungojnë protagonistët e luftës

Në seancën solemne që u mbajtë në Kuvendin e Kosovës, më 12.06.2024, shefi i Grupit parlamentar të AAK-së, Besnik Tahiri, ka thënë se 25 vjet më parë në Kosovë ...

Tahiri: Adnan Dibrani, shqiptari i parë nga Kosova që ka fituar mandatin e eurodeputetit

Adnan Dibrani pritet të jetë europedupeti i parë i lindur në Kosovë që do të përfaqësojë Suedinë në Parlamentin e Europës.

Tahiri: Kurtin edhe zvarrë me tërheq nga Zyra e Kryeministrit, ai nuk heqë dorë nga privilegjet e xhipat e zi

Shefi i Grupit parlamentar të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Besnik Tahiri, ka thënë se kryeministrit Albin Kurti nuk jep dorëheqje sepse, sipas tij, ...

Tahiri (AAK): Po e presim kapitullimin e Kurtit përmes dorëheqjes

Kryetari i Grupit parlamentar të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Besnik Tahiri, ka deklaruar se debati në lidhje me rezolutën përmes të cilës ...

Kuvendi i Kosovës të premten debaton për tri vitet e Qeverisë Kurti në pushtet

Deputetët e Kuvendit të Kosovës pritet të mblidhen më 23 dhe 24 maj për të mbajtur dy seanca plenare.

Tahiri: Shpërndarja e Kuvendit, vetëm atëherë kur arrijmë ta shkarkojmë ose të dorëhiqet Qeveria

Shefi i Grupit Parlamentar të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Besnik Tahiri ka thënë se AAK-ja është kundër shpëndarjes së Kuvendit të ...

Besnik Tahiri: Raporti i DASH-it thotë se kjo Qeveri ka probleme serioze me korrupsionin

Shefi i Grupit parlamentar të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Besnik Tahiri, teksa ka folur për gjetjet e raportit të Departamentit Amerikan të Shtetit pë...

Tahiri: Asociacioni nuk paraqitet si kusht në raportin për anëtarësimin e Kosovës në KiE

Shefi i Grupit parlamentar të AAK-së, Besnik Tahiri, ka thënë se në raportin e Dora Bakoyannis, formimi i Asociacionit nuk është kusht për anëtarësim të Kosovë...