Postet nga: besnik tahiri

Sekretari i AAK-së: Kurti kopjoi modelin e 15 ministrive nga Qeveria Haradinaj

Pas nënshkrimit të marrëveshjes për koalicion qeverisës, sekretari i Përgjithshëm i AAK-së, Besnik Tahiri, ka thënë se Albin Kurti e ka kopjuar modelin ...

Tahiri pas takimit me Borrell: Kërkuam që të mbyllet sa më shpejt dialogu

Në takimin mes liderëve të partive politike dhe përfaqësuesit të lartë të BE-së për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Josep Borrell në emër të AAK-së, ...

Ramush Haradinaj kundër programit të koalicionit AAK-PSD

Zgjedhjet e parakohshme të 6 tetorit kanë bërë bashkë Ramush Haradinajn dhe Shpend Ahmetin.

Haradinaj dhe këshilltari i tij nuk pajtohen për numrin e ministrive - VIDEO

Kandidati për kryeministër nga koalicioni AAK-PSD, Ramush Haradinaj dhe kandidati nga i njëjti koalicion për deputet, Besnik Tahiri dhe njëherit këshilltar i tij, nuk ...

Tahiri: Do ta rrisim punësimin në komunat e Kosovës

Kandidati i AAK-së për deputet, Besnik Tahiri tha në Debat Pernime tha se në qeverisjen e ardhshme të loalicionit AAK- PSD do të fuqizohet ekonomia dhe punësimi në...

VIDEO- Polemika LDK-AAK: Për çka e takoi Merkeli Haradinajn në Berlin?

Sonte në #DebatPernime, Besnik Tahiri i AAK-së dhe Arben Gashi i LDK-së polemizuan për një takim që muaj më parë kryeministri në detyrë Ramush Haradinaj zhvilloi në Berlin me ...

Besnik Tahiri kundërshton Jeta Xharrën

AAK - PSD prezantojnë Projektligjin për Qeverinë

Koalicioni parazgjedhor Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK) dhe Partia Socialdemokrate (PSD), në një konferencë për media kanë shpalosur synimin e qeverisë ardhshme pas zgjedhjeve pë...