Postet nga: LVV

Nënkryetari i Vetëvendosjes i gëzohet rënies së 'Qeverisë Haradinaj'

Besnik Bislimi, nënkryetar i LVV-së, tha se janë të gëzuar për rënien e qeverisë së Haradinajt, pasi që sipas tij kjo ishte njëra nga qeveritë ...

Kurti paralajmëron Thaçin që menjëherë ta caktoj datën e zgjedhjeve

Albin Kurti, kryetar i Lëvizjes Vetëvendosje, ka kërkuar nga presidenti i vendit Hashim Thaçi që menjëherë të thërret takimin me përfaqësuesit e ...

LVV reagon pas sulmit ndaj aktivistëve gjatë rrënimit në 'Abi Çarshia'

Lëvizja Vetëvendosje ka reaguar lidhur me sulmin që ka ndodhur dje në Prizren ndaj pesë aktivistëve të kësaj Lëvizje.

Korab Sejdiu kërkon koalicion parazgjedhor mes LDK-së dhe VV-së

Deputeti i LDK-së, Korab Sejdiu, thotë se kjo Qeveri do të duhej të binte për një milion arsye të tjera, përveç arsyes për të cilën ra ...

VV akuzon Qeverinë për favorizim të kompanisë “Dukagjini”

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Liburn Aliu dhe anëtari i saj, Avni Zogiani, sot përmes një konference për media, kanë bërë të ditur se qeveria ...

VV: Hashim Thaçi lejoi ndërtimin e spitalit privat në oborrin e QKUK-së

Lëvizja e Vetëvendosjes ka akuzuar presidentin aktual Hashim Thaçi, se kishte marrë vendim që lejonte ndërtimin e spitalit privat në oborrin e QKUK.

PDK i reagon VV-së dhe LDK-së për lëshimin e seancës 

Shefi i Grupit Parlamentar të PDK-së, Memli Krasniqi, ka reaguar ndaj partive opozitare Lëvizjes Vetëvendosje dhe LDK-së, pasi lëshuan sallën e Kuvendit gjatë seancës së ...

Mustafa paralajmëron ‘bashkërendim’ me VV-në e PSD-në për rrëzimin e Qeverisë

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa ka paralajmëruar se këtë javë bashkë me VV-në dhe PSD-në dhe do të flasin për rrëzimin e Qeverisë.