Postet nga: LVV

Pas ndarjes nga VV, NISMA bojkoton mbledhjen e Asamblesë në Prizren

 

Kandidatja e Vetëvendosjes mendon për Nënat kërkon paga të vogla për deputetët

Kandidatja e Lëvizjes Vetëvendosje, Arijeta Rexhepi ka deklaruar se ndër 3 amendamentet e para që ajo do t’i propozoj nëse bëhet deputete është ajo pë...

Kadri Veseli e mirëpret në PDK ish-kryetarin e Vetëvendosjes në Lipjan

Kadri Veseli i ka uruar mirëseardhje në Partinë Demokratike të Kosovës (PDK) ish-kryetarit të Lëvizjes Vetëvendosje në Lipjan, Selatin Retkocerit.

Komandant “Tigri”, jashtë listës së Vetëvendosjes

Ajvaz Berisha i njohur me nofkën Komandant “Tigri”, nuk do të jetë kandidat i Lëvizjes Vetëvendosje për deputet.

Mustafa: Do angazhohem për koalicion paszgjedhor me LVV-në

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, ma ane të një postimi në rrjetin social në Facebook, ka thënë se nga sot fillon gara e vërtetë.

LDK e LVV çdo ditë më larg njëra-tjetrës, Hoti: kemi dallime substanciale

Lidhja Demokratike e Kosovës, ka ripërsëritur qëndrimin se nuk do të jetë pjesë e asnjë qeverie që formohet nga kalkulime të ndryshme politike dhe pa zgjedhje.

Kushti i Xhelal Sveçlës për koalicionin me LDK-në

Deputeti i lëvizjes Vetëvendosje, Xhelal Sveçla, ka thënë se në rast se Lidhja Demokratike e Kosovës nuk pranon që Albin Kurti të jetë kandidat pë...

Drejtori i Teatrit Kombëtar anëtarësohet në LVV

Drejtoi i Teatrit Kombëtar të Kosovës, Agim Sopi është anëtari më i ri i Lëvizjes Vetëvendosje!