Postet nga: eman rrahmani

Kuvendi verifikon votat për Projektligjin për tekste shkollore që u kontestuan nga disa deputetë të LVV-së

Administrata e Kuvendit të Kosovës ka hedhur poshtë pretendimet e disa deputetëve të Lëvizjes Vetëvendosje, se gjatë seancës plenare të mbajtur më 7 mars 2024 nuk ka ...

Doli kundër grupit parlamentar të partisë, deputeti i LVV-së tregon pse qëndroi në seancë

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Eman Rrahmani ka treguar arsyen se përse nuk iu bashkangjit bashkëpartiakëve të tij për t`u larguar nga seanca e ...

Radio Televizioni i Burrave 

Tri profesioniste të cilat në procese meritokratike të konkursit u përzgjodhën të merrnin pozicione udhëheqëse në Televizionin Publik(RTK) nuk u lejuan t’i marrin ato ...

‘Ku e ke problemin me deputetët?’ – Debati mes Hekuran Muratit e Eman Rrahmanit të LVV-së

Ministri i Financave, Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati në komisionin për buxhet ka debatuar me deputetin Eman Rrahmani nga Lëvizja Vetëvendosje lidhur me asistentët pë...

Deputeti i LVV-së: Punoj për një familje si ajo Jashari apo Pajaziti

Në emisionin “Kallxo Përnime” po diskutohet rreth Projektligjit për shëndet riprodhues dhe fertilizim të asistuar mjekësor, i cili synon të garantojë të drejtën riprodhuese të ...

Rrahmani: Distancohem nga qëndrimi i Lëvizjes Vetëvendosje për Trustin

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Eman Rrahmani, ka thënë se është pro tërheqjes deri në 30 për qind të mjeteve nga Trusti por duke propozuar disa më...

Deputeti i Vetëvendosjes kundër Qeverisë: Pagat për mësimdhënësit duhet të procedohen

Ndryshe nga Qeveria po mendon një deputet i shumicës parlamentare.

'Kamatat e larta', deputetët i kërkojnë sqarime guvernatorit të BQK-së

Guvernatori i Bankës Qendrore të Kosovës, Fehmi Mehmeti dhe përfaqësues të tjerë të BQK-së kanë prezantuar raportin e shpenzimeve për vitin 2021 në Komisionin për ...