Postet nga: LVV

Sami Kurteshi dështon të bëhet deputet

Ish-deputeti dhe ish-Avokati i Popullit, Sami Kurteshi nga Lëvizja Vetëvendosje, nuk ka arritur t’i siguroi votat e mjaftueshme për t`u bërë pjesë  legjislaturës ...

Emrat e 32 deputetëve të LVV-së (Dokument)

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka publikuar rezultatet e zgjedhjeve të 6 tetorit ku fituese e ka shpallur Lëvizjen Vetëvendosje me 26.159% të votave apo 220 mijë e 811 vota.

LVV e LDK sot mbajnë takimin e gjashtë

Grupet punuese të Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike e Kosovës, sot do t`i vazhdojnë takimet ku do të diskutojnë politikat sociale dhe projektet infrastrukturore.

Supremja vendos për numërimin e 1806 pakove nga diaspora

Gjykata Supreme e Kosovës e ka miratuar ankesën e Lëvizjes Vetëvendosje (VV) për numërimin e votave të diasporës të cilat kanë mbërritur ...

LDK e LVV diskutojnë programin për drejtësi, Gjykata Speciale 'nuk ka kthim mbrapa'

Ka përfunduar edhe takimi i katërt në mes të zyrtarëve të LVV-së dhe LDK-së për harmonizim të programeve.

LVV e LDK nisin takim për harmonizim të programit në ekonomi

Dy grupe punuese nga Lidhja Demokratike e Kosovës dhe Lëvizja Vetëvendosje janë takuar so për të diskutuar çështje të programit qeverisës.

Përpjekjet për koalicionin LVV – LDK, sot takohen grupet punuese

 

Gjilan, parregullsi të mëdha tek votat e VV-së dhe LDK-së

Monitoruesit e KALLXO.com, të cilët janë angazhuar të përcjellin procesin e rinumërimit të rezultateve, kanë identifikuar mospërputhje të rezultateve në disa nga qendrat në Gjilan,  ...