array(1) {
 [0]=>
 array(2) {
  ["archive_color"]=>
  string(7) "#AE1919"
  ["menu_attr"]=>
  string(26) "https://kallxo.com/shkurt/"
 }
}

Detaje nga aksioni policor në rajonin e Pejës dhe të Mitrovicës - FOTO

Një operacion i gjerë i bastisjeve ka nisur sot në mëngjes nga Policia e Krimeve të Rënda nën urdhrat e Prokurorisë së Pejës.

Për 6 muaj vdiqën 11 persona në vendin e punës, Inspektorati i Punës me aksion në sektorin e ndërtimit

Mungesa të sinjalizimit, hapësira të rrezikshme të pambuluara, prani e fëmijëve në objektet në ndërtim, kabllo elektrike të hapura në vendpunishte, skele të pasigurta dhe punë...

Aksioni për verifikim të ndërtimeve në Brezovicë po vazhdon edhe sot

Prokuroria Themelore në Ferizaj po vazhdon trajtimin e rastit “Brezovica”. Gjatë ditës së sotme po vazhdon aksioni për verifikimin e objekteve që janë ndërtuar në zonën ...

7 vite nga seanca që i hapi rrugën krijimit të Speciales

Në një seancë maratonike të 7 viteve më parë, më 3 gusht 2015, deputetët e Kuvendit të Kosovës, me shumicë votash kishin votuar ndryshimet kushtetuese që i hapnin rrugën themelimit ...

Qeveria e Kosovës: Dështon takimi Kurti-Vuçiq i paralajmëruar të mbahej në korrik

Takimi i paralajmëruar në korrik mes kryeministrit të Kosovës Albin Kurtit dhe presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka dështuar.

Rrahjet dhe përplasjet e politikanëve kosovarë me Policinë

Zyrtarët e forcave të rendit disa herë kanë qenë cak i përplasjeve dhe sulmeve verbale e madje edhe fizike nga politikanët e Kosovës.