array(1) {
 [0]=>
 array(2) {
  ["archive_color"]=>
  string(7) "#AE1919"
  ["menu_attr"]=>
  string(26) "https://kallxo.com/shkurt/"
 }
}

Mickoski: Nëse Zaev nuk jep dorëheqje, do të votojmë mosbesimin e Qeverisë

Kreu i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski mbrëmjen e sotme para Kuvendit konfirmoi se tashmë kanë siguruar shumicë të re parlamentare, shkruan TV21. Mickoski theksoi se fillimisht do të presin dorë...

Arrestohet i dyshuari për tentim vrasjeje

Policia e Kosovës ka njoftuar se ka arrestuar një person me inicialet G.H i cili dyshohet për tentim vrasje në Podujevë.

LVV në Drenas nuk e mbështet asnjë subjekt politik në balotazh

Lëvizja Vetëvendosje, dega në Drenas ka njoftuar se nuk do ta mbështesë asnjë subjekt politik që do të garojë në balotazh. Këtë e kanë bërë ...

Pfizer thotë se pilula antivirale është 89% efektive

Një pilulë eksperimentale për trajtimin e COVID-it e zhvilluar nga kompania amerikane Pfizer ulë rrezikun e shtrimit në spital ose vdekshmërisë me 89% te të rriturit, sugjerojnë rezultatet e ...

OKB: Vijon tendenca rritëse e çmimit të ushqimeve

Organizata e Kombeve të Bashkuara për Ushqimin dhe Bujqësinë (FAO) bëri publik Indeksin e Çmimeve të Ushqimit, i cili gjurmon çmimet ndërkombëtare të disa produkteve ...

Policia arreston një person që posedonte dhe shpërndante kokainë

Policia e Shtetit ka njoftuar se ka arrestuar një person në Lezhë që posedonte dhe shpërndante lëndë narkotike të llojit kokainë. I njëjti, sipas njoftimit, nuk i ë...