array(1) {
 [0]=>
 array(2) {
  ["archive_color"]=>
  string(7) "#AE1919"
  ["menu_attr"]=>
  string(26) "https://kallxo.com/shkurt/"
 }
}

Përfundon mandati i Lumezit, Besim Kelmendi zgjidhet ushtrues detyre i Kryeprokurorit të Shtetit

Këshilli Prokurorial i Kosovës ka zgjedhur Besim Kelmendin si ushtrues detyre të Kryeprokurorit të Shtetit.

KPK refuzon ankesat e kandidatëve për kryeprokuror të shtetit

Komisioni për rishqyrtimin e ankesave të kandidatëve për kryeprokuror të shtetit në përbërje të prokurorëve: Veton Shabani, Ardian Hajdaraj dhe Jehona Grantolli, kanë shqyrtuar ...

Arsyet pse dështoi seanca ndaj Xhabir Zharkut

Gjendja jo e mirë shëndetësore e gjyqtarit Ibrahim Idrizi, i cili është kryetar i trupit gjykues në rastin ndaj Xhabir Zharkut, ka bërë që seanca gjyqësore ...

(Dokument) Vendimi për shkarkimin e Ngadhnjim Kastratit

Bordi i Radiotelevizionit të Kosovës në një mbledhje të mbajtur sonte ka shkarkuar drejtorin e përgjithshëm të televizionit publik, Ngadhnjim Kastratin.

Presidentja Osmani i dërgon telegram ngushëllimi familjes së Kadri Veselit

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, ka ngushëlluar familjen Veseli pas vdekjes së nënës së ish-kryetarit të Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, Ajshe ...

Ujësjellësi tregon zonat e Prishtinës që do të mbesin pa ujë deri nesër

Kompania Rajonale e Ujësjellësit "Prishtina" ka njoftuar se dy zona të kryeqytetit do të mbesin pa ujë të pijshëm deri nesër në orët e paraditë...