Shkolla në Suharekë bëhet “shkrumb” e hi

Persona të panjohur e kanë djegur një shkollë të vjetër e cila nuk ishte në funksion, në fshatin Mushtisht të Suharekës. Rasti ka ndodhur dje dhe në Polici është raportuar nga drejtori i shkollës. Përveç dëmeve materiale nuk raportohet për të lënduar. Policia bënë të ditur se njësit relevante policore kanë dalë në vendin e ngjarjes, kurse zjarrfikësit kanë arrit të lokalizojnë zjarrin.  RTV21