Postet nga: Ambienti

Intervistë me ministrin Liburn Aliu - LIVE

Në emisionin “Kallxo Përnime” po transmetohet intervista me ministrin e Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës, Liburn Aliu.

Risitë e edicionit të sivjetmë të festivalit ‘Beerfest Kosova'

Edicioni i sivjetmë i festivalit tradicional të birrës, “Beerfest Kosova” do të mbahet nga 7 deri më 10 korrik në parkingun prapa Pallatit të Rinisë në Prishtinë.

Gjykata vendos për masën e sigurisë ndaj zyrtarëve dhe ish-zyrtarëve të 'Ambientit' në Pejë

Gjykata Themelore e Pejës ka refuzuar kërkesën e Prokurorisë Themelore për caktimin e masës së paraburgimit ndaj të pandehurve, zyrtarë dhe ish-zyrtarë të kompanisë “Ambienti”, ...

Policia

Aksioni i Prokurorisë, arrestohen zyrtarë dhe ish-zyrtarë të 'Ambientit'

Prokuroria Themelore në Pejë, ka njoftuar se gjatë operacioni në ndërmarrjen publike "Ambienti" janë shoqëruar në Policinë e Kosovës 9 persona, zyrtarë dhe ish-zyrtarë të kësaj kompanie ...

Aksioni në ndërmarrjen 'Ambienti', shoqërohen 9 persona për në polici

Prokuroria Themelore në Pejë ka ndërmarrë aksion në Ndërmarrjen Publike të Pastrimit "Ambienti", nën dyshimin për keqpërdorim të pozitave zyrtare të bordit të kësaj ...

Aksion i Prokurorisë në ndërmarrjen 'Ambienti' në Pejë

KALLXO.com ka mësuar se Prokuroria Themelore e Pejës ka urdhëruar Policinë e Kosovës, përkatësisht Njësitin kundër krimeve ekonomike, të ndërmarrin ...

Balta ndikon në rritjen e sistemit imunitar

"Mos u bëni pis!" dikur ishte  vërejtje e vazhdueshme e familjes që fëmijët të mos ndotnin rrobat. Sot, shumë prindër mund të dëshirojnë që ...

10% e rasteve të kancerit në Evropë shkaktohen nga ndotja

10 për qind e rasteve të kancerit në Evropë shkaktohen nga ndotja e ajrit, sipas një studimi të ri të publikuar gjatë kësaj jave.