Postet nga: zjarrë

 Moti ekstrem nëpër botë

Shumë shtetet të botës, gjatë muajit korrik janë përballur me një mot ekstrem dhe shumë fatkeqësi tjera natyrore. Përmbytje, zjarre të pakontrollueshme dhe thatësi, janë ...

Zjarre dhe temperatura rekorde në perëndim të SHBA-së

Disa zjarre kanë përfshirë pjesën perëndimore të SHBA-së, në kohën kur rajoni po përjeton një valë rekorde të nxehtësisë.

Kanadaja përballet me zjarre

Mbi 130 zjarre, të shkaktuara nga shkreptimat e rrufesë, janë përhapur në perëndim të Kanadasë, teksa ky vend po përballet me temperatura të larta.

AMMK bën thirrje për mbrojtje të Parqeve Kombëtare nga zjarret

Agjencioni për Mbrojtjen e Mjedisit të Kosovës ka bërë thirrje për mbrojtje të Parqeve Kombëtare nga zjarret e mundshme.

Shkolla në Suharekë bëhet “shkrumb” e hi

Persona të panjohur e kanë djegur një shkollë të vjetër e cila nuk ishte në funksion, në fshatin Mushtisht të Suharekës. Rasti ka ndodhur dje dhe në Polici ë...

VIDEO: Tym i madh në kodrat e fshatrave të Prizrenit

Shtëllunga të mëdha të tymit po dalin nga kodrat në zonat e fshatrave Zhur e Bellushë të Prizrenit.

Komuna e Mitrovicës, policët të trajnohet nga zjarrfikësit për zjarre

Zjarret e fundit në Mitrovicë ishin arsyeja që drejtori i Drejtorisë për Mbrojtje dhe Shpëtim Nehat Bahtiri ka mbledhur sot përfaqësues të Policisë së Kosovës, ...