Postet nga: Shkolla

Punëtorë teknik të shkollave e kujdesit parësor shëndetësorë në Prishtinë njoftojnë për protestë për rritje të pagave

Punëtorë teknik të Qendrave të Mjekësisë Familjare dhe disa shkollave në Prishtinë do protestojnë të martën para Komunës së Prishtinës më kërkesën pë...

Era i dëmtoi kulmin, shiu depërtoi brenda shkollës në Zhabar të Mitrovicës - VIDEO

Dëmtimi i kulmit nga erërat e forta që ndodhën në fundjavë ka bërë që të mërkurën të depërtojë shiu brenda shkollës “Shaban ...

VIDEO - Dëme nga erërat e forta, pezullohet mësimi për një javë në shkollën në Zhabar të Mitrovicës

Erërat e forta gjatë fundjavës kanë dëmtuar kulmin, dyert e dritaret e shkollës fillore të mesme të ulët “Shaban Idrizi” në Zhabar të Mitrovicës.

Aplikimi për subvecionim të librave, ministria e Arsimit thotë se do të ofrojnë asistencë fizike për ata që nuk kanë aplikuar ende

Zëvendësministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Taulant Kelmendi ka bërë të ditur numrin e aplikuesëve për subvencionim të librave dhe materialit shkollorë.

Osmani: Proces i vështirë pajisja e nxënësve me libra, të gjendet një zgjidhje më efektive (VIDEO)

Sot ka filluar viti i ri shkollor, por jo të gjithë prindërit e kanë pasur të lehtë procesin e pajisjes me tekste shkollore.

Shkaku i shamisë mësueses në Suharekë iu ndalua hyrja në shkollë, ish-drejtori i akuzuar del para gjyqit

 

Punimet e papërfunduara afër shkollës, konsiderohen rrezik për fëmijët në ‘Ulpianë’ të Prishtinës

Mospërfundimi i punimeve për vendosjen e sinjalistikës në afërsi të vendkalimit të këmbësorëve që gjendet afër shkollës fillore “Hasan Prishtina” në ...

Policia e Kosoves

Prindi i një nxënësi dyshohet se kanosi stafin e një shkolle në Istog për shkak të notimit

Policia e Kosovës ka njoftuar se në shkollën e mesme “Bajram Curri” në Istog është kanosur stafi i shkollës.