Moti, ilustrim. Foto: KALLXO.com

Moti për sot

Mbi vendin tonë për sot është parashikuar të ketë mot të ngrohtë dhe me diell.

Sipas Prishtina Weather, temperaturat minimale do të jenë nga 7 deri në 8 gradë Celsius, ndërsa ato maksimalet do të arrijnë deri në 23 gradë Celsius.

“Kryesisht me diell dhe ngrohtë. Pasdite përreth viseve malore priten rrebeshe të shkurta shiu me ndonjë bubullimë” – thuhet në njoftim.