Postet nga: Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës

Ajër i ndotur në disa prej qyteteve kryesore të Kosovës

Cilësia e ajrit në disa prej qyteteve kryesore të Kosovës është e dobët. Disa prej qyteteve që aktualisht po përballen me ajër të ndotur janë: ...

Mot i mirë edhe në dy ditët e ardhshme

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se gjatë dy ditëve të ardhshme pritet të kemi mot me diell dhe diku me mjegull e ngrica të dobëta.

Moti për dy ditë në Kosovë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, ka njoftuar se gjatë dy ditëve të ardhshme do të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët.

Si do të jetë moti gjatë kësaj jave?

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se gjatë kësaj jave do kemi mot kryesisht pranveror si rezultat i masave të fuqishme ajrore me presion të lartë atmosferik

Moti gjatë dy ditëve të ardhshme, nga enjtja parashihet ngritje e temperaturave

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se të mërkurën do kemi mot të vranët, ku parashihen edhe reshje të borës në vise të larta.

Instituti Hidrometorologjik parashikon sërish vërshime në Kosovë

Instituti Hidrometorologjik i Kosovës (IHMK) ka paralajmëruar vërshime gjatë ditëve në vijim.

Parashikimi i motit për 5 ditët e ardhshme: Diell, shi dhe borë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHK) ka njoftuar se në 5 ditët e ardhshme në vendin tonë pritet të ketë mot të ndryshueshëm, me diell, shi, erë dhe borë.

Moti të dielën në Kosovë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, ka njoftuar se dita e diel do të karakterizohet me mot stabil, me diell dhe vranësira të pjesshme, më të theksuara rrëzë maleve.