Postet nga: Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës

Moti në Kosovë gjatë javës së ardhshme

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka dhënë parashikimin për motin që do të mbretërojë në Kosovë gjatë javës së ardhshme.

Reshjet e shiut, paralajmërohen vërshime të shpejta në disa zona të Kosovës

Pas reshjeve të shiut në orët e paradites, Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se këto reshje shiu e kanë kapluar gjithë vendin, me intensitet më të ...

Mot i vranët dhe me riga shiu

Sot mbi vendin tonë do të ketë mot të vranët dhe me riga shiu.

Moti gjatë fundjavës, i nxehtë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se vendi ynë do të vazhdojë të mbetet nën ndikimin e masave të ajrit me presion të lartë atmosferik.

Moti nesër në Kosovë, temperaturat deri në 35 gradë Celsius

Të enjten në Kosovë parashihet të mbajë mot me diell dhe vranësira të pjesshme.

Moti

Moti sot, Instituti parashikon vranësira të lehta

Instituti Hidrometeorologjik ka njoftuar se pas reshjeve të shiut që ishin në ditët e fundit, Kosova do të ketë masa të nxehta të ajrit me origjinë nga Afrika Veriore.

Instituti Hidrometerologjik: Mbrëmë ka rënë shi me intensitet shumë të lartë, reshjet vazhdojnë pasditen e sotme

Instituti Hidrometereologjik i Kosovës (IHMK), ka thënë se të shtunën mbrëma ka rënë shi me intensitet shumë të lartë, për një periudhë të shkurtë...

Moti në 5 ditët e ardhshme në Kosovë, temperaturat deri në 33 gradë Celsius

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se java e ardhshme parashihet të jetë me mot stabil, me diell dhe vapë.