array(1) {
 [0]=>
 array(2) {
  ["archive_color"]=>
  string(7) "#AE1919"
  ["menu_attr"]=>
  string(26) "https://kallxo.com/komuna/"
 }
}

Inspeksioni në Prishtinë me gjoba e konfiskim targash për automjete që marrin e zbresin udhëtarë vend e pavend

Inspektorati i Kryeqyteti përmes një aksioni ka shqiptuar gjoba dhe konfiskuar tabela ndaj automjeteve që u ndalën në vende të ndryshme për të marrë e zbritur udhë...

Publikimi i rrejshëm se FSK po pret armikun

Në rrjetin social janë identifikuar materiale të tjera të cilat kanë përmbajtje të pavërtetë rreth veprimtarisë së institucioneve të sigurisë në Kosovë.

Këshilli i Europës në Strasburg, Francë. Foto: Antigonë Isufi/ Kallxo.com

Franca e Gjermania inkurajojnë Kurtin që ta dërgojë draft-statutin e Asociacionit në Kushtetuese

Franca dhe Gjermania po presin që kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ta bëj “hapin që po i kërkohet” dhe ta dërgojë draft-statutin për themelimin e ...

Fatura milionëshe për "Arkitektin e Kryeqytetit", reagon Përparim Rama

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Përparim Rama, ka reaguar pasi partia opozitare, Lëvizja Vetëvendosje, publikoi një faturë të Shërbimit të Arkitektit të Kryeqytetit në ...

Pas raportimit të KALLXO.com, nisin punimet për zhbllokimin e dyerve të familjes së vajzës në karrocë

Një ditë pas raportimit të KALLXO.com, në fshatin Nikadin të Ferizajt kanë filluar punimet për rregullimin e dyerve të familjes Selimi.

Ish-kandidati i PDK-së për asamblist zgjidhet zëvendësdrejtor i QKMF-së në Drenas

Selman Mehani, ish-kandidati për asamble nga radhët e partisë në pushtet në Drenas, PDK, është zgjedhur më i suksesshmi në një konkurs së fundmi të Komunës së ...