Postet nga: “Arbëria”

Komuna e Prishtinës ndan 700 mijë euro për rikonstruktim të kulmit të objektit të ri në lagjen 'Arbëria'

Komuna e Prishtinës planifikon të bëjë rikonstruktim të kulmit për objektin e ri të komunës në lagjen “Arbëria”.

Në Termokos do kyçen 43 objekte banesore në lagjen ‘Arbëria’ dhe 62 objekte tek parku i qytetit

Ngrohtorja e Prishtinës ‘Termokos’ ka bërë të ditur se përpos kyçjes së ngorhjes në lagjen ‘Mati 1’, në rrjet planifikohet tç futen edhe 43 objekte banesore të lagjes ‘...

Pamje - Dëmtohet shtegu i vrapimit në lagjen 'Arbëria'

Shtegu i vrapimit në njërën nga parqet e Prishtinës është dëmtuar i tëri.

Filmi për komunitetin e lashtë shqiptar të Italisë arrin në Netflix, regjisorja tregon pritshmëritë

Një film i vitit 2019 kushtuar komunitetit arbëresh me origjinë shqiptare në jug të Italisë po shfaqet në Netflix nga 23 dhjetori.

Një film për shqiptarët në Netflix

Nga 23 dhjetori, filmi “Arbëria” me regji të regjisores me origjinë kalabreze, Francesca Oliverit, do të shfaqet në platformën Netflix.

Prishtinë, komuna largon deponinë e mbeturinave afër Ambasadës Amerikane

Komuna e Prishtinës sot gjatë ditës ka larguar deponinë ilegale të mbeturinave inerte në lagjen 'Arbëria'.

Arbnor Morina i kënaqur me angazhimin e lojtarëve të Arbërisë

Arbëria ka vazhduar me seri pozitive në Superligë, duke barazuar me rezultat 0-0, ndaj Feronikelit.