Postet nga: Kuvendi Komunal i Prishtinës

Komuna e Prishtinës i jep Festivalit 'Sunny Hill' 17 hektarë tokë në shfrytëzim për 99 vite

Me 26 vota pro, 19 kundër dhe 3 abstenime, Kuvendi Komunal i Prishtinës ka votuar që kompanisë "Sunny Hill" t'i jepet prona 17-hektarëshe në Bërnicë të Poshtme në shfrytë...

Ndahen 100 mijë euro për kompaninë 'Pastrimi'

Kuvendi Komunal i Prishtinës ka ndarë 100 mijë për kompaninë rajonale të mbeturinave “Pastrimi”.

Asamblistit të LVV-së i përmenden raportimet për përfshirjen në rastin 'Brezovica', ai i quan shpifje

Në Kuvendin Komunal të Prishtinës para disa minutash ka pasur një diskutim mes asamblistit të Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Leutrim Retkoceri dhe asamblistit të Lëvizjes Vetë...

Asamblisti i LVV kritikon Përparim Ramën që festoi me 'Dritën', kryetari i thotë se i ka dajtë në Gjilan (VIDEO)

Teksa të gjitha grupet përfaqësuese në Kuvendin Komunal të Prishtinës po deklaroheshin lidhur me vendimin për subvencionimin e disa klubeve sportive të kryeqytetit, asamblisti i Lë...

(VIDEO) Banorë të lagjes 'Kalabria' ndërhynë në seancë, kërkojnë takim me kryetarin Rama

Këshilli i banorëve të lagjes “Kalabria” kanë ndërhyrë në seancën e kuvendit komunal të Prishtinës duke kërkuar takim me kryetarin Përparim Rama. 

Përparim Ramës i jepet autorizimi për inicimin e procedurave që 'Tregjet' të kthehet në ndërmarrje publike lokale

Kuvendi Komunal i Prishtinës i ka dhënë autorizim kryetarit të Komunës, Përparim Ramës për inicimin e procedurave që ndërrmarja shoqërore “Tregjet” e ...

Jep dorëheqje një asamblist i LDK-së në Prishtinë

Kuvendi Komunal i Prishtinës është duke e mbajtur mbledhjen e radhës më gjithsej dhjetë pika të rendit të ditës.

VIDEO - Komuna e Prishtinës paralajmëron plotësim-ndryshimin e rregullores së ‘Prishtina Parking’

Reagimet e protestat e qytetarëve të Prishtinës në lidhje me “konfliktet” e vazhdueshme me Ndërmarrjen Publike të Komunës së Prishtinës, “Prishtina Parking” ka marrë vë...