array(1) {
 [0]=>
 array(2) {
  ["archive_color"]=>
  string(7) "#AE1919"
  ["menu_attr"]=>
  string(26) "https://kallxo.com/komuna/"
 }
}

Rruga ‘pa pengesa’ e Kosovës drejt integrimit, sipas propozimit të BE-së

Të hënën e 27 shkurtit në Bruksel, u zhvillua një rund i ri i dialogut, ku pala kosovare dhe serbe zhvilluan takim trepalësh me ndërmjetësim të ...

Inspekcioni i komunës gjobit personin që largoi pengesat në rrugën ‘Muharrem Fejza’

Ditë më parë komuna e Prishtinës ka vënë pengesa në shtegun e çiklizmit në rrugën ‘Muharrem Fejza’ të lagjes ‘Mati’, por të cilat në disa zona ishin ...

U tha se do të përfundonin në janar, tani Komuna e Prishtinës thotë se shkallët te Posta e Madhe do të përfundojnë në mars (FOTO)

Punimet tek shkallët e Postës së Madhe në lagjen ‘Dardania’ në kryeqytet pritej të përfundonin brenda muajit janar të këtij viti, por të njëjtat ende ...

Djali i kryetarit të Junikut caktohet u.d i shefit të Prokurimit në Komunën e Prishtinës

Visar Shehu, djali i kryetarit të Junikut Ruzhdi Shehu, është caktuar si ushtrues detyre i shefit të Prokurimit në Komunën e Prishtinës. Kjo Komunë udhëhiqet nga Pë...

Siguria publike nën drejtimin e Xhafer Gashit në Obiliq

Komuna e cila ndodhet 11 kilometra nga kryeqyteti, Obiliqi,strehon disa persona të rikthyer nga Siria dhe Iraku ndërsa  probleme në garantimin e një ambienti të sigurtë për risocializim ...

Realizimi i planit të Smajl Latifit për sigurinë në komunitet

Gjatë fushatës për zgjedhjet lokale të vitit 2021, në emisionin ‘Debat Përnime’, kryetari i Rahovecit, Smajl Latifi, kishte thënë se komuna e tij është me diversitet kulturor ...