array(1) {
 [0]=>
 array(2) {
  ["archive_color"]=>
  string(7) "#AE1919"
  ["menu_attr"]=>
  string(26) "https://kallxo.com/komuna/"
 }
}

PDK akuzon Përparim Ramën: Po i tjetërson hapësirat publike për ndërtim

Dega e Partisë Demokratike të Kosovës në Prishtinë, në një konferencë për media ka akuzuar kryetarin e Prishtinës, Përparim Rama, se është shndërruar në 'zyrë ...

LDK në Ferizaj pretendon se janë bërë pagesa për rrugë që nuk janë shtruar, arsyetohet Komuna

Komuna e Ferizajt, më 31.05.2021, kishte nënshkruar kontratë për asfaltimin e rrugëve në fshatin Mirash.

Koeficient maksimal ndërtimi në pronë publike, opozita kritikon planin për ‘Kalabrinë’ të prezantuar nga qeverisja Rama

Komuna e Prishtinës përmes një seance të jashtëzakonshme po diskuton planin e hollësishëm rregullues për lagjen "Kalabria", plan ky që ishte anuluar në vitin 2022 ...

Vendosen dyert për familjen Selimi në Nikadin të Ferizajt

Më 30.05.2024 janë vendosur dyert në hapësirën e re tek familja Selimi në Ferizaj.

Kompania e zyrtarit të LDK-së fitoi në thirrjen për menaxhimin e pishinës 'Gërmia' në Kryeqytet

Ndërmarrja publike lokale “Sport Marketing” ka shpallur më 28.05.2024 fituesin për menaxhimin e pishinës “Gërmia” në kryeqytet dhe për shërbimet hoteliere në këtë pishinë. ...

Premtimi për rregullimin e dyerve të familjes Selimi shtyhet nga e marta për të premten

“Deri të martën do t’u ofrohet zgjidhje për dyert”. Ky ishte premtimi i dhënë nga Komuna e Ferizajt për familjen Selimi nga fshati Nikadin i ...