array(1) {
 [0]=>
 array(2) {
  ["archive_color"]=>
  string(7) "#AE1919"
  ["menu_attr"]=>
  string(26) "https://kallxo.com/komuna/"
 }
}

Shtëpi e tokë, pasuria milionëshe e Gazmend Muhaxherit

Kryetari i Komunës së Pejës, Gazmend Muhaxheri, ka deklaruar në Agjencinë Kundër Korrupsionit se ka pasuri të paluajtshme në vlerë 2 milionë e 328 mijë e 610 euro.

Ministria dhe Komuna e Prishtinës me marrëveshje në vlerë 1.5 milionë euro për katër projekte

Për katër projekte në vlerë prej 1.5 milionë është nënshkruar më 22.04.2024 një marrëveshje bashkëpunimi mes ministrit të Infrastrukturës, Liburn Aliu dhe kryetarit të Prishtinës, ...

Policia e konsideron të qetë dhe pa incidente procesin e votimit në 4 komunat në veri të Kosovës

Policia e Kosovës njofton se procesi i votimit për apo kundër largimit nga funksioni i kryetarëve të 4 komunave në veri të vendit ka kaluar i qetë ...

Akuzat për tenderin për digjitalizim, Komuna e Prishtinës: Ndërhyrjet e paligjshme nuk janë pjesë e politikës sonë

Partia më e madhe opozitare në kryeqytet, Lëvizja Vetëvendosje, më 11.04.2024, hodhi akuza drejt qeverisjes së Përparim Ramës lidhur me tenderin për digjitalizimin e proceseve edukativo-arsimore.

Lëvizja Vetëvendosje me akuza për Përparim Ramën lidhur me tenderin për digjitalizim

Partia më e madhe opozitare në kryeqytet, Lëvizja Vetëvendosje, ka hedhur akuza drejt qeverisjes së Përparim Ramës lidhur me tenderin për digjitalizimin e proceseve edukativo-arsimore.

Inspektorët në Kryeqytet largojnë disa tarraca në Lakrishtë (FOTO)

Cak i inspektorëve të Kryeqytetit sot ishin tarracat që janë përreth kompleksit banesor në lagjen Lakrishtë.