Postet nga: inspektorati

Nuk plotësonin standardet e kërkuara, Inspektorati largon nga tregu një lloj të mbushësve të telefonave

Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë, ka bërë të ditur se se Inspektorati i Tregut ka sekuestruar dhe larguar nga tregu mbushësit e telefonave të brendit “...

Inspektorët në Kryeqytet largojnë disa tarraca në Lakrishtë (FOTO)

Cak i inspektorëve të Kryeqytetit sot ishin tarracat që janë përreth kompleksit banesor në lagjen Lakrishtë.

Hodhi lavatriçen nga ballkoni, dënohet me 200 euro qytetari në Prishtinë

Një video e publikuar në rrjetet sociale më datë14.02.2024, në të cilën shihet një qytetar në një objekt shumëkatësh duke hedhur pajisje shtëpiake, bëri që ...

Kontrollet e inspektorëve të punës, zbulohen kontrata të kundërligjshme në biznese

Një aksion në disa biznese zbuloi se ato nuk respektojnë kriteret që parasheh ligji mbi të drejtat e punëtoreve.

Inspektorët e Përparim Ramës ndalojnë kamionët në hyrje të Prishtinës dhe i gjobisin për mosrespektim të orarit - VIDEO

Inspekcioni i kryeqytetit në bashkëpunim me policinë shqiptuan gjoba ndaj transportueseve të mallrave të cilët nuk respektuan vendimin e komunës të marr në dhjetor 2022 për orar ...

Malishevë, mbyllen dy lokale për mosrespektim të vendimeve komunale

Inspektorati komunal në Malishevë ka bërë të ditur se sot ka mbyllur dy lokale – shish-bar për mosrespektim të vendimeve komunale.

Punimet pa pëlqim ujor në Ibër, deklarohet Prokuroria e Mitrovicës

Prokuroria e Mitrovicës po trajton rastin e punimeve për ndërtimin e një ure, pa leje mjedisore mbi lumin Ibër në Mitrovicë.

Muhaxheri: Komuna e Pejës s’e ka asnjë inspektor, dhanë dorëheqje

Kryetari Gazmend Muhaxheri ka thënë se Komuna e Pejës aktualisht nuk e ka asnjë inspektor që inspektojnë ndërtimet.