// E enjte ORA 20:20

NDËRLIDHUR

arrestimi i shefqet kabashit
 

Shefqet Kabashi do të lirohet nga arresti

I mbijetuari i masakrës së Dubravës në maj të vitit 1999, i cili dje u arrestua për shkak të prishjes së rendit dhe qetësisë publike në manifestimin brenda Burgut të Dubravës, pritet të lirohet nesër në procedurë të rregullt. Lajmin e konfirmoi zëdhënësi i Prokurorisë, Shkodran Nikçi. “Shefqet Kabashi do të lirohet në procedurë të […]

veteranët
 

Ngriten dhjetëra aktakuza për veteranë të rrejshëm

Prokuroria e Pejës  nesër do të organizojë konferencë për shtyp në të cilën do të diskutohet për ngritjen e aktakuzave për veteranë të rrejshëm. Sipas këtij njoftimi, prokuroria ka ngritur dhjetëra aktakuza për veteran të rrejshëm. Konferenca do të mbahet në orën 12:00 Më 14 shtator të vitit 2018, Prokuroria Speciale kishte ngritur aktakuzë kundër […]

Vjedhje
 

Paraburgim ndaj të dyshuarit për vjedhje në markete e restorant

Gjykata e Pejës ka caktuar masën e paraburgimit të dyshuarit për vjedhjen në markete dhe restorant. E.S, me vendimin e kësaj gjykatë do të qëndrojë 30 ditë në paraburgim. Ai dyshohet se me datë 17 maj 2019,  në bashkëveprim me dy persona të cilët janë në arrati, kanë hapur me forcë derën e një marketi […]

TË FUNDIT

arrestimi i shefqet kabashit
 

Shefqet Kabashi do të lirohet nga arresti

I mbijetuari i masakrës së Dubravës në maj të vitit 1999, i cili dje u arrestua për shkak të prishjes së rendit dhe qetësisë publike në manifestimin brenda Burgut të Dubravës, pritet të lirohet nesër në procedurë të rregullt. Lajmin e konfirmoi zëdhënësi i Prokurorisë, Shkodran Nikçi. “Shefqet Kabashi do të lirohet në procedurë të […]

veteranët
 

Ngriten dhjetëra aktakuza për veteranë të rrejshëm

Prokuroria e Pejës  nesër do të organizojë konferencë për shtyp në të cilën do të diskutohet për ngritjen e aktakuzave për veteranë të rrejshëm. Sipas këtij njoftimi, prokuroria ka ngritur dhjetëra aktakuza për veteran të rrejshëm. Konferenca do të mbahet në orën 12:00 Më 14 shtator të vitit 2018, Prokuroria Speciale kishte ngritur aktakuzë kundër […]

Tash

NA NDIQNI

Prokuroria kërkon vazhdimin e arrestit shtëpiak për gratë e kthyera nga Siria

by Blerta Iberdemaj
NA NDIQNI

Send this to a friend