Arkiva Kryesore

Alarm nga Gjermania, 608 mërgimtarë që vizituan Kosovën të infektuar me Coronavirus

608 të infektuar me COVID-19, me shtetësi të Kosovës kanë hyrë në Gjermani gjatë katër javëve të fundit, sipas Robert Koch Institut.

Të paktën 25 të vdekur dhe më shumë se 2,500 të plagosur nga shpërthimi në Bejrut

Ministri i Shëndetësisë në Liban u tha gazetarëve se janë të paktën 25 njerëz të vdekur dhe më shumë se 2,500 të plagosur nga shpërthimi masiv ...

Tërheqja e parave të Trustit dhe ndihma për bizneset, në pritje të një ligji të ri

Bizneset të cilat kanë pësuar humbje nga pandemia e koronavirusit, duhet të presin edhe miratimin e Ligjit për rimëkëmbje ekonomike, në mënyrë që Qeveria e ...

Osmani padinë dhe kërcënimet ndaj përfaqësueses së OJQ-së 'Pishtarët' e quan kanosje të lirisë së shprehjes

Kryetarja  e Kuvendit, Vjosa Osmani ka thënë kërcënimet dhe paditë që po i bëhen përfaqëueses së OJQ “Pishtarët” dhe aktivistëve mjedisorë nga ...

Vjosa Osmani zhvillon bisedë telefonike me homologun nga Turqia

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani gjatë ditës së sotme ka zhvilluar bisedë telefonike me homologun nga Turqia, Mustafa Sentop.

MSh: Kemi shfuqizuar Udhëzimin Administrativ për ta rregulluar sektorin farmaceutik

Ministria e Shëndetësisë ka shfuqizuar Udhëzimin Adminstrativ për rregullimin e çmimeve të produkteve  dhe paisjeve medicinale.

Fajde edhe në kohë pandemie, dy të arrestuar në Gjilan

Policia e Kosovës ka njoftuar se ka arrestuar dy persona në Gjilan nën dyshimin për veprën penale ‘fajde’.

Skender Hyseni në ShBA, bisedon në telefon me Richard Grenellin

Koordinatori për dialog, Skender Hyseni, sot ka zhvilluar bisedë telefonike me ambasadorin amerikan në Kosovë, Richard Grenell, bisedë në të cilin kanë diskutuar për dialogun, zhvillimet në Kosovë ...

Oda e Farmacistëve kundër Zemajt për shfuqizimin e UA për çmimin e barnave

Oda e Farmacistëve të Kosovës ka dalur kundër ministrit të Shëndetësisë, Armend Zemaj, i cili ka shfuqizuar Udhëzimin Administrativ, për rregullimin e çmimit ...

VIDEO - Doktori shqiptar nga Turqia: MSh-së në Kosovë 'i ka humbë rruga në oborr'

Doktori shqiptar, Sait Bilgin i cili jeton dhe vepron në Turqi tha këtë të martë se Sistemi Shëndetësor i Kosovës është në gjendje shumë të vë...

Pentagoni testoi me sukses një raketë interkontinentale

Shtetet e Bashkuara kanë njoftuar se sot kanë testuar me sukses një raketë balistike interkontinentale (ICBM) "Minuteman III", e pajisur me tri predha.

Pëlcitja e bombolës në Pulmologji, flet mjeku kujdestar

Në Klinikën e Pulmologjisë në QKUK ku po trajtohen pacientët me COVID-19 mbrëmë janë ngritur dyshimet se ka pëlcitur njëra nga bombolat e oksigjenit dhe ...