Arkiva Kryesore

Deputeti Rexhaj: Çdo mbledhje të komisioneve për siguri dhe inteligjencë, Lista Serbe i ka incizuar

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Arbër Rexhaj ka deklaruar se në çdo mbledhje e komisionit për siguri dhe ajo e inteligjencës, të cilat nganjëherë mbahen ...

Ambasadori gjerman në Kosovë: Policia e Kosovës na bën të ndihemi të sigurt

Ambasadori i Gjermanisë në Kosovë, Joern Rohde, ka lavdëruar punën dhe profesionalizimin e Policisë së Kosovës.

Gjermania mendon se KFOR-i nuk duhet të marrë kontrollin në veri

Ambasadori i Gjermanisë në Kosovë, Joern Rohde, ka thënë se qëndrimi i shtetit gjerman për sa i përket sovranitetit të shtetit Kosovës nuk ka ndryshuar.

Ambasadori gjerman në Kosovë: Dikush do t’ia lë fajin atij [Radoiçiqit]

Ambasadori i Gjermanisë në Kosovë, Joern Rohde, ka folur rreth zhvillimeve të fundit në veri.

Presidentja Osmani takoi shefin e misionit të OSBE-së në Kosovë

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka takuar sot shefin e misionit të Organizatës për Siguri dhe Bashkëpunim në Evropë (OSBE) në Kosovë, Michael Davenport me të ...

Gashi për pronat e Radoiçiq: Bastisja ka ndodhur tash sepse tash ka ndodhur një tragjedi, ajo e Bansjkës

Redaktori menaxhues i Kallxo.com Kreshnik Gashi në emisionin #Kallxopërnime ka deklaruar se Millan Radoiçiq ka arritur që të ketë kontrollë mbi dy shtete, Kosovën dhe Serbinë.

SHBA i kërkon Serbisë të tërheqë trupat ushtarake nga kufiri me Kosovën

Koordinatori për komunikime strategjike në Këshillin e Sigurisë Kombëtare të SHBA-së, John Kirby, shprehu shqetësimin e Uashingtonit, për siç tha, “dislokimin e madh” të trupave ...

LIVE - Terrorizmi i Millanit

Në KallxoPërnime po transmetohet debati 'Terrorizmi i Millanit'.

Vuçiq: Blinken më paralajmëroi për masa ndaj Serbisë

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, tha në një konferencë për shtyp më 29 shtator se kishte një bisedë telefonike “të gjatë” dhe “jo të lehtë” me sekretarin amerikan të ...

Kurti: Vuçiq dëshiron luftë sepse dëshiron Republikë Srpska në Kosovë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka deklaruar se presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq dëshiron luftë sepse do që ta fitojë Republikë Srpska në Kosovë.

Policia konfiskon armë zjarri në Skenderaj 

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se ka konfiskuar dy armë zjarri në dy raste të ndryshme në Skenderaj.

Mungon eksperti financiar, shtyhet gjykimi ndaj ish-drejtorit të Urbanizmit në Prizren

Gjykata e Prizrenit ka vendosur të shtyjë seancën kundër ish-drejtorit të Urbanizmit, Nijaziu Kryeziu, pasi mungoi eksperti financiar.