Arkiva Kryesore

Kurti për tensionet në veri: Kemi përballje të shtetit demokratik me struktura të paligjshme e banda kriminale

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, në një konferencë të përbashkët për media me Sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg, ka thënë se ...

Policia jep detaje për vjedhjen e veturës zyrtare të ministrit Liburn Aliu

Policia e Kosovës ka thënë se sot rreth orës 04:30 të mëngjesit në pikën kufitare me Shqipërinë, në Qafë Morinë, e ka gjetur veturën ...

Kurti pas takimit me shefin e NATO-s: Qytetarët e Kosovës kanë arsye për të qenë vigjilentë për shkak të politikave të Serbisë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, në një konferencë të përbashkët me Sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg, ka thënë se Kosova kërkon ...

Stoltenberg pas takimit me Kurtin: Kosova dhe Serbia të zgjidhin mosmarrëveshjet përmes dialogut

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, ka thënë se Kosova dhe Serbia duhet të zgjidhin mosmarrëveshjet mes vete përmes dialogut të ndërmjetësuar ...

KEK-u hap ankand për shitjen e qymyrit

Korporata Energjetike e Kosovës (KEK) ka hapur ankand për shitjen e 100 mijë tonëve qymyr. Çmimi minimal i pritur nga KEK-u për shitjen e një toni qymyr ë...

Detaje për vjedhjen e veturës zyrtare të ministrit Liburn Aliu

Mbrëmë rreth orës 22:30 dyshohet se është vjedhur vetura zyrtare e ministrit të Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës, Liburn Aliu.

Vuçiq pas takimit me Stoltenberg: Duam të shmangim mundësinë e eskalimit dhe dhunës

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, pas takimit me Sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg, ka thënë se Serbia nuk do eskalim dhe dhunë në veri ...

Stoltenberg pas takimit me Vuçiqin: Nëse rrezikohet stabiliteti, KFOR-i është i gatshëm që të intervenojë

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, pas takimit me presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka thënë se KFOR-i është i gatshëm të intervenojë në...

Antikorrupsioni dorëzon kallëzim penal ndaj ambasadorit Martin Berishaj

Agjencia Kundër Korrupsion ka dorëzuar kallëzim penal ndaj Ambasadorit të Kosovës në Kroaci, Marin Berishaj.

Gruaja e zyrtarit të PDK-së rekomandohet për drejtoreshë shkolle në Prizren

Në shtator të vitit të kaluar kur ishte pyetur nëse do të vinte si kriter apolitizimin e drejtorëve të shkollave, Totaj ishte përgjigjur që kjo as nuk ...

Procedohen për konsultime projektligji për pagat në sektorin publik dhe ai për zyrtarët publik

Ministri i Punëve të Brendshme dhe Administratës, Xhelal Sveçla, ka njoftuar se janë proceduar në konsultime paraprake projektligji për pagat në sektorin publik dhe projektligji pë...

Britania e Madhe e shqetësuar me rritjen e tensioneve Kosovë-Serbi

Britania e Madhe është shprehur e shqetësuar për rritjen e tensioneve mes Serbisë dhe Kosovës ditëve të fundit.