Arkiva Kryesore

Të akuzuarit nga Specialja përfitojnë miliona euro ndihmë financiare 

Të gjithë ish-pjesëtarët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, të cilëve u është konfirmuar aktakuza nga Dhomat e Specializuara, kanë zgjedhur që të paguajnë avokatët e ...

Krasniqi: Të ndalohet Serbia në cenimin e sovranitetit të Kosovës

Kryetari i Partisë Demokartike të Kosovës, Memli Krasniqi, u ka bërë thirrje Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bashkimit Evropian dhe NATO-s, që të reagojnë urgjentisht ndaj qasjes ...

Hoxhaj: Serbia po bën agresion, të ndëhyjnë SHBA e BE

Ish-ministri i jashtëm i Kosovës, Enver Hoxhaj, ka thënë se mbështet plotësisht vendimin e Qeverisë për targat e makinave, duke shtuar se SHBA dhe ...

Laura Fazliu fiton medaljen e bronztë në Zagreb

Xhudistja kosovare, Laura Fazliu ka fituar medaljen e bronztë në Grand Prixin që po mbahet në Zagreb të Kroacisë.

392 raste të reja dhe 20 viktima nga COVID-19 në Maqedoninë e Veriut

Në Maqedoninë e Veriut janë regjistruar 392 raste të reja me Covid-19 nga realizimi i 4.633 testimeve, njofton Ministria e Shëndetësisë.

Batatina: Gabimet tona na kushtuan me barazim

Llapi nuk po mundet assesi ta gjej rrugën e fitoreve në Superligë në sezonin 2021/2021.

Banorët e “Bregut të Diellit” ankohen për zhurmë që u vjen nga kefiteria

Banorë të lagjes “Bregu i Diellit” i janë drejtuar zyrtarëve komunal të Prishtinës të brengosur për siç thonë “abuzimin të pronës publike dhe zhurmën që ...

Ministrja Gërvalla vazhdon takimet me kryediplomatë botëror në New York

Në vazhdën e takimeve në margjina të Asamblesë së Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara në New York, ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës së Kosovë...

Miliona amerikanë drejt qendrave të vaksinimit për të marrë dozën shtesë të vaksinës

Miliona amerikanë kanë filluar të zënë radhën për vaksinën përforcuese të kompanisë Pfizer vetëm disa orë pasi Qendra për Parandalimin dhe Kontrollin e ...

7 fëmijë dolën me COVID-19 brenda 24 orëve të fundit

Shtatë fëmijë të moshës 0-9 vjeç dolën me Covid-19 brenda 24 orëve të fundit në Kosovë. Sipas ministrisë, katër vajza dhe tre djem dolën pozitivë ...

 Daniel shënon gol në fitoren e Milanit, vazhdon të shkruhet historia nga familja Maldini

Milani ka shënuar fitore me rezultat 1-2 ndaj Spezias në Serie A.

Prishtina ndan rreth 70 mijë euro për renovim të pushimores për të moshuarit në Istog

Komuna e Prishtinës ka në plan të investojë rreth 70 mijë euro për renovimin e pushimores për të moshuarit në Istog.