// E enjte ORA 20:20

0

10 Nëntor 2009

Zgjedhjet Lokale 2009 – Hani i Elezit

Zgjedhjet lokale '09

NDËRLIDHUR

Vetëvendosje
 

Vetëvendosje organizon takimin për zgjedhjet me subjektet politike

Lëvizja Vetëvendosje! ka bërë të ditur se do të organizojë sot në ambientet e Kuvendit, tryezën e titulluar “Zgjidhja nëpërmjet zgjedhjeve”, ku do jenë të ftuara subjektet politike në Kosovë. Kjo tryezë mbahet me synim arritjen e konsensusit për realizimin e zgjedhjeve të parakohshme parlamentare në Republikën e Kosovës, si zgjidhja demokratike që do të […]

Kadri Veseli
 

Kryeparlamentari Kadri Veseli viziton Shqipërinë

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, sot do të udhëtojë për në Shqipëri, i ftuar në Lutjet e Mëngjesit, të cilat sivjet mbahen në Tiranë. Ky aktivitet është organizuar nga Kuvendi i Shqipërisë, në të cilin pritet të marrin pjesë kryetarë të parlamenteve nga vendet e rajonit dhe të ftuar të tjerë të shumtë. […]

ngjarjet dites
 

Ngjarjet e ditës së premte, 25.05.2018

Nën organizimin e Drejtorisë për Kulturë, Rini dhe Sport në Gjilan, Drejtorisë së Arsimit dhe Komitetit Olimpik të Kosovës mbahet aktiviteti i vrapimit të fëmijëve të lindur në vitin e shpalljes së Pavarësisë së Republikës së Kosovës, në shënim të Ditës Olimpike. (Kazerma e FSK, ora 09:00) Shënohet Dita Olimpike 2018, ku pjesëmarrës janë rreth […]

moti
 

Gjatë ditës diell, në mbrëmje pritet shiu

Në pjesën më të madhe të vendit sot do të jetë kryesisht mot me diell dhe i ngrohtë, por pasdite dhe në mbrëmje do të bie shi e përcjellë me stuhi. Temperatura e mëngjesit do të jetë nga 10 në 17 gradë, kurse ajo më e larta e ditës nga 25 në 29 gradë. Sipas […]

PSD
 

PSD zgjedh Kryesinë e re dhe dy nënkryetarët

Këshilli Drejtues i Partisë Socialdemokrate ka zgjedhur sot kryesinë e re dhe dy nënkryetarë. 40 për qind e 21 anëtarëve të Kryesisë janë gra, ka njoftuar PSD. Anëtarët e zgjedhur të Kryesisë janë: Adonis Tahiri, Aida Dërguti, Agon Baraku, Albulena Smakaj, Alisa Hasani, Bajram Kelmendi, Belgzim Kamberi, Besa Baftiu, Dardan Molliqaj, Dardan Sejdiu, Donika Çapriqi, […]

TË FUNDIT

Vetëvendosje
 

Vetëvendosje organizon takimin për zgjedhjet me subjektet politike

Lëvizja Vetëvendosje! ka bërë të ditur se do të organizojë sot në ambientet e Kuvendit, tryezën e titulluar “Zgjidhja nëpërmjet zgjedhjeve”, ku do jenë të ftuara subjektet politike në Kosovë. Kjo tryezë mbahet me synim arritjen e konsensusit për realizimin e zgjedhjeve të parakohshme parlamentare në Republikën e Kosovës, si zgjidhja demokratike që do të […]

Kadri Veseli
 

Kryeparlamentari Kadri Veseli viziton Shqipërinë

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, sot do të udhëtojë për në Shqipëri, i ftuar në Lutjet e Mëngjesit, të cilat sivjet mbahen në Tiranë. Ky aktivitet është organizuar nga Kuvendi i Shqipërisë, në të cilin pritet të marrin pjesë kryetarë të parlamenteve nga vendet e rajonit dhe të ftuar të tjerë të shumtë. […]

ngjarjet dites
 

Ngjarjet e ditës së premte, 25.05.2018

Nën organizimin e Drejtorisë për Kulturë, Rini dhe Sport në Gjilan, Drejtorisë së Arsimit dhe Komitetit Olimpik të Kosovës mbahet aktiviteti i vrapimit të fëmijëve të lindur në vitin e shpalljes së Pavarësisë së Republikës së Kosovës, në shënim të Ditës Olimpike. (Kazerma e FSK, ora 09:00) Shënohet Dita Olimpike 2018, ku pjesëmarrës janë rreth […]

moti
 

Gjatë ditës diell, në mbrëmje pritet shiu

Në pjesën më të madhe të vendit sot do të jetë kryesisht mot me diell dhe i ngrohtë, por pasdite dhe në mbrëmje do të bie shi e përcjellë me stuhi. Temperatura e mëngjesit do të jetë nga 10 në 17 gradë, kurse ajo më e larta e ditës nga 25 në 29 gradë. Sipas […]

boris johnson
 

Ministri britanik viktimë e një mashtrimi telefonik

Ministri britanik i Punëve të Jashtme, Boris Johnson zhvilloi një bisedë telefonike me një mashtrues rus, i cili është hequr si kryeministri armen, me të cilin ka diskutuar për marrëdhëniet mes Londrës dhe Moskës, bëri sot të ditur Ministria që ai drejton. Ministri i Punëve të Jashtme, pasi e kuptoi që ishte një mashtrim, i […]

Tash

NA NDIQNI

Ngjarjet e ditës së premte, 25.05.2018

by Naim Krasniqi
NA NDIQNI

Send this to a friend