Moti: Ditët kur do bie shi gjatë javës

Java e tretë e nëntorit parashihet me mot kryesisht me diell dhe vranësira kalimtare.

Parashikimet e Institutit Hidrometeorologjik tregojnë se temperatura do lëvizin në mes -1dhe 3 gradë në minimum dhe 13 gradë në maksimum.

Parashikimi i institutit tregon që moti do nisë të ndryshoj në fundjavë kur pritet të ketë të reshura të vogla të shiut.