Postet nga: vendimi i gjykatës kushtetuese

PSD-ja e mbështet Kurtin pas vendimit të Kushtetueses

Partia Socialdemokrate ka reaguar pas vendimit të Gjykatës Kushtetuese që u ndalon deputetëve kandidimin në qoftë se kanë ndonjë dënim.

Gashi: Kuvendi duhet ta dijë cili deputet është dënuar ose jo

Kryeredaktori i KALLXO.com, Kreshnik Gashi, tha se Kuvendi është dashur të dijë që një deputet është dënuar me vendim të formës së prerë nga Gjykata Kushtetuese.

Leposhtica: KQZ nuk e ka kryer detyrën në rastin e Etem Arifit

Labinot Leposhtica nga Zyra Ligjore e KALLXO.com ka komentuar procesin e certifikimit të ish-deputetit Etem Arifi.

Gjyljeta Mushkolaj: Kushtetuesja është marrë me diçka që nuk i takon

Ish-anëtarja e Gjykatës Kushtetuese, Gjyljeta Mushkolaj, ka thënë se vendimi i fundit i Kushtetueses për ligjshmërinë e votës së Etem Arifit është më i ...

Faton Fetahu: Kam vërejtje në vendimin e Gjykatës Kushtetuese

Këshilltari i grupit Parlamentar të PDK-së, Faton Fetahu ka thënë se ka vërejtje mbi vendimin e Gjykatës Kushtetuese.

Vendimi i Kushtetueses: A i lejohet Albin Kurtit të kandidojë për deputet?

Avokati Tomë Gashi në emisionin "Kallxo Pernime'  ka deklaruar se vendimi i Gjykatës Kushtetuese nuk ia pamundëson kryetarit të Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurtit të kandidojë pë...

Kuvendi s`ka përgjigje se a do t’i kthej rrogat deputeti me mandat të paligjshëm, Etem Arifi

Deputeti i cili e rrëzoi - krijoi qeveri me votën e tij Etem Arifi, nga Partia e Ashkalinjëve për Integrim (PAI) ende figuron në listën ...

Vendimi i 'duhur' i Gjykatës Kushtetuese për rrëzimin e qeverisë Hoti ‘i pa pritur’

Vendimi i Gjykatës Kushtetuese e cila ka urdhëruar mbajtjen e zgjedhjeve të reja brenda 40 ditëve dhe e ka anuluar vendimin për zgjedhjen e qeverisë Hoti, është ...